Oletteko ottaneet yhteyttä vuosien hiljaiselon jälkeen ystäviinne? Jännittikö? Alkoiko kadonnut ystävyys/yhteydenpito elpyä uudelleen? Itselläni on muutama ystävä joihin en ole pitänyt mitään yhteyttä, nyt kun on aikaa haluaisin kysellä kuulumisia, mutta arastelen yhteydenottoa vaikka osoitteet ovat tiedossani.
Oletko etsinyt vanhoja ystäviäsi?
Ikävä ihminen
3421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
yhteyttä. Otin yhteyden yli 20 vuoden jälkeen muuttaessani takaisin Suomeen. Pidimme senjälkeen yhteyttä noin vuoden. Nyt on taas jostain syystä katkennut. Mutta suosittelen kyllä ottamaan yhteyttä, jos siltä tuntuu. Muuten mietit sitä pitkään. Toivottavasti onnistuu.
Meillä oli tapaaminen kesällä,saimme yhteyden tätä kautta:
http://www.koulukaverit.com
Suosittelen!
Olen kuullut monien tämän ikäluokan ihmisten etsineen uudelleen yhteyksiä vanhoihin ystäviinsä nyt, kun vihdoin on enemmän aikaa. Vanhoja on kiva muistella, siinä saattaa tulla moniakin jo unohdettuja asioita mieleen. Moni on hieman tohkeissaan kertonut, kuinka joku vanha ystävä vielä muisti hänet ja kaivoi hänet esille.
Ystäväsi varmasti ilahtuu, kun sinä pidät häntä muistamisen arvoisena. Eihän sinulla ole mitään menetettävää, vaan paljon voitettavaa.
Meidän ikäluokkamme on kasvatettu turhan aroiksi, joskus emme tohdi "häiritä" ihmisiä hyvässäkään tarkoituksessa, ja niin kaikki menettävät monia hyviä hetkiä ja elämyksiä.
Ryhdy heti puuhaan ja kerro meillekin tuloksista. (Jos yksi sattuu olemaan kiireinen jo seuraava varmasti ilahtuu todella; ensimmäinenkin saattaa jonkin ajan päästä itse ottaa sinuun yhteyttä.)
Mukavia hetkiä vanhoissa muisteluksissa sinulle ja ystävillesi.