Idioottivarma tapa välttää lupa-

on maksaa se !! Ikinä ei ole ollut tarkastajan kanssa ongelmia, ei ole tarvinnut kyttäillä ovisilmästä tulijoita, eikä myöskään ole rikosleimaa otsassa.
51614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meikäläisen oven takana ei ole kertaakaan käyny tarkastajaa. Tosin olen asunut omassa asunnossa vasta 5 vuotta, ilmeisesti käyny armoton tuuri.

Äänestä

Onhan se idioottimaista maksaa tv-lupa kun se on niin helppoa olla maksamatta. Sama kuin heittäisi joka vuosi kaksi 100 euron seteliä roskikseen.

Äänestä

Vai "rikosleimaa otsassa" hahah tule jo 2000-luvulle sieltä peräkylästä juntti.

Äänestä
  • Samaa mieltä jebulis jeen kanssa. Taas joku paskantärkeä pösilö mussuttamassa joka luulee olevansa korkeatasoinenkin kansalainen maksamalla jonkun vitun tv-luvan ja näin syytämällä tuohensa kankkulan kaivoon! :D Maksele kuule ihan rauhassa niille byrokraateille ja pidä turpasi kiinni!

    Äänestä

Lue..."Lupa oli... Äijä kovisteli ovella...!!
Kirjoittanut: ZipZap 20.12.2005 klo 23.58"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmat kirjoitti:

on maksaa se !! Ikinä ei ole ollut tarkastajan kanssa ongelmia, ei ole tarvinnut kyttäillä ovisilmästä tulijoita, eikä myöskään ole rikosleimaa otsassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu