suudellut tyttöä ja olen 18-vuotias. Tietääkö kukaan mitään sivuja jossa voi tutustua lesbotyttöihin? Tai joku kerho? Voisitteko kertoa..
Kaikki sanoo että tytön kanssa on ihanaa suudella , haluan itsekkin kokea sen...
Kts etukäteen..
Kaikki sanoo että tytön kanssa on ihanaa suudella , haluan itsekkin kokea sen...
Kts etukäteen..
Vastaukset 9
Vanhimmat
en nyt varsinaisesti vastaa kysymykseen vaan siihen mikä tämän tyyppisissä jutuissa aina ihmetyttää. elikkä eihän se nyt siitä sukupuolesta ole kiinni vaan siitä ihmisestä. tarkoitan, että kun on tärkeä henkilö jonka kanssa suudella niin tietenkin se tuntuu hienommalta kuin sellaisen kanssa josta ei välitä.
sekavasti selostettu, mutta itse ole kokenut ihania suudelmia molempien sukupuolien kanssa, mutta myös niitä ei-nyt-niin-hienoja. niih.
tuu tänne ni mä suutelen sua...=)
Wee on ihan oikeassa... ihmisestä ja tunteista se on kiinni... se sen suudelman erityiseksi tekee.
Muutenkin minua lesbona loukkaa kaikenlainen "kokeilemisen" hinku... :(
Ei me olla mitään koekaniineja, vaan suurin osa ihan tavallisia ihmisiä, joiden elämäntapa ansaitsee saman kunnioituksen kuin muidenkin. Suurin osa meistä elää ihan tavallista arkea työssäkäynteineen, laskujen maksamisineen yms.
Jos olet lesbo, niin tulet varmaan sen ihanan suudelmasi kokemaan ennemmin tai myöhemmin, mutta jos olet hetero niin anna olla. Ei kannata tehdä mitään kokeiluja. Ehkä jopa katuisit sitä myöhemmin.
"Ei kannata tehdä mitään kokeiluja. Ehkä jopa katuisit sitä myöhemmin."
oli hyvä ohje nuorelle tytölle.
...suuteleminen on paljon ihanempaa kuin miehen kanssa!ja kyllä sukupuolella todellakin on väliä. itse en menisi suurin surminkaan sänkyyn miehen kanssa. koska miehet ovat rumia, tyhmiä, karvaisia juntteja. ja naiset ovat ihania...=)
Yhdyn kirjoitukseesi, jos saanen...?
Vain nainen voi tietää mitä toinen nainen haluaa....miten koskettaa ja minne koskettaa....
.....gggrrrrr....
Ei se nyt ihan noin mene, että ihan minä tahansa naisen kosketus tuntuu hyvältä vain koska kyseessä on nainen. Kai. Ihmiset on niin erilaisia ja tahtoo eri asioita joten ei se automaattisesti tule sukupuolen mukana se taito miten kosketetaan. Eiköhän kommunikoinnilla ja toiveidenkin kertomisella ole jotain osuutta asiaan?
Toiseksi on myös naisia jotka eivät osaa eivätkä tiedä miten koskettaa, yhtälailla kuin miehissäkin, mutta ehkä sitten juuri naisten välillä on helpompi keskustella omista mieltymyksistään ja juurikin noista haluista jolloin se ehkä tuntuu, että saman sukupuolen edustajan kanssa on helpompaa tms.
Onhan siinä aina omat opittavansa jokaisen parisuhteen alussa kun tutustutaan toiseen niin henkisesti kuin fyysisestikin. Ai niin ja luulen jopa tietäväni mistä puhun :)
... bisse-osastolta, siellä on muitakin kaltaisiasi kokeilijoita, voitte kokeilla yhdessä sitä suutelemista tai mitä tahansa sotkematta siihen meitä. Emme me lesbot ole mitään koekaniineja, joiden kanssa hetskutytöt voisivat käydä kokeilemassa itseään mietityttäviä asioita.