Elikkä kun ostin pelin, installoin sen ja koitin pelata niin teksti näkyy neliöinä ja ajamis tilassa kuvaruutu musta mutta kierros/nopeus/ahto mittarit näkyy tavallisesti mutta kartta näkyy neliönä ja samoin sms kuva. Latasin netistä uusimman DirectX 9c ja päivitin näytön ohjaimen mutta silti samanlainen, eli ihan perseellään. Näytönohjain on Matrox Millenium G450 DualHead
NFSU2 vikaa
4
811
Vastaukset
- hula
mul on windows 95 kyl luistaa
- Made
Paskasti tehty peli. Mulla oli samaa vikaa aiemmin, sit kolmella kaverilla sama juttu. Kaikilla on erilaiset näyttikset ja koneet, eli ei johdu laitteista. Sen saa toimimaan jollain ihme kikkailulla, en enää muista millä. Mut ei kannata, se peli on sisällöltäänkin ihan onneton paska!
nimittäi minulla oli sama juttu että vain mittarit näkyi ja muuten oli musta kuva, kun otin texture filteringit ja jotai muita asetuksia pois päältä ni sillo rupes näkyy. ootte kokeillu varmaa. mut minulla oli semmone ongelma vaik prossu on 2,8ghz ja näyttis radeon 9600pro. tosin enää ei ole sitä ongelmaa vaan kaikki asetukset saa olla päällä ja toimii hyvin kun on geforce 6600GT.
- Stupidgames
hinkuvitsi kirjoitti:
nimittäi minulla oli sama juttu että vain mittarit näkyi ja muuten oli musta kuva, kun otin texture filteringit ja jotai muita asetuksia pois päältä ni sillo rupes näkyy. ootte kokeillu varmaa. mut minulla oli semmone ongelma vaik prossu on 2,8ghz ja näyttis radeon 9600pro. tosin enää ei ole sitä ongelmaa vaan kaikki asetukset saa olla päällä ja toimii hyvin kun on geforce 6600GT.
Acer on paras. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846