Siis mulla on nyt 1v5kk oleva narttu koira joka on alkanut joka ikinen yö tekemään pakskat eteisen matolle..grrr!!
Koira syö normaalisti niinkuin ennenkin ja lenkkeilee monta kertaa päivässä..eilen illalla oli ulkona vielä tossa 23,30 aikaan ennen nukkumaan menoa ja johan oli taas kiva aamu herätys,paskat eteisessä..mikä tota vaivaa nyt??
mulla alkaa oikeesti hermo palaa ton koiran kanssa..miten toimitaan tässä tilanteessa,vai onko mitään temppuja??
kiitokset vastanneille!!
Koira syö normaalisti niinkuin ennenkin ja lenkkeilee monta kertaa päivässä..eilen illalla oli ulkona vielä tossa 23,30 aikaan ennen nukkumaan menoa ja johan oli taas kiva aamu herätys,paskat eteisessä..mikä tota vaivaa nyt??
mulla alkaa oikeesti hermo palaa ton koiran kanssa..miten toimitaan tässä tilanteessa,vai onko mitään temppuja??
kiitokset vastanneille!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
juoksu aika? Meillä oli aikoinaan yksi narttu tuollainen, poikkeuksena siinä oli se, että herätti minut yöllä viemään ulos. Ellen siinä silmänräpäyksessä noussut niin sitten oli kasa lattialla. Kuitenkin vein sen yksin erittäin myöhään ulos, ja silloin neiti ei tehnyt yhtään mitään katsoi vain minua mitä täällä ollaan tällaiseen aikaan.
Kun juoksu oli ohi oli tilannekin taas normaali.
juoksut oli joku 2kk sitten!!
mulla oli koira joka pyysi joka yö jo kolmelta pihalle, ja eihän siinä muu auttanut kun lähteä sinne. Eihän se tosin minua itseäni paljon häirinnyt, sillä kello olisi muutenkin soittamut aamu neljältä mutta kuitenkin.
Minä huomasin, että kun vaihdoin iltaruuan antamisen huomattavasti aikaisemmaksi, eli yhdeksästä viiteen, koira alkoi tekemään asiansa illalla ja yölliset tarpeet loppuivat.
Tosin se oli taas siinä mielessä minulle huonompi vaihtoehto, että sitten se koira ei paskonutkaan silloin neljän jälkeen aamusta kun olisi ollut tarvis.
Koita siis junailla näillä ruoka-ajoilla jotenkin sinäkin. Siinä saattaa olla se juju.
on madotettu? Meillä uros teki yhdessä vaiheessa samaa, annettiin matokuuri niin johan loppui yöllinen paskantelu.
Voi hemmetti...MADOTTAMINEN,olisko se siitä..nyt apteekkiin ja lujaa,kiitti kaikille!!
Mitä olette mieltä, voisiko valeraskaus teettää nuorelle neidille moisen tepposen? Aika osuisi melko hyvin, kun juoksut olleet 2kk sitten.
Oletko koittanut maton poistamista? Jos siinä on valmiiksi hajujälki, koira tekee samaan paikkaan helpommin uudelleen. Myös lattia ko kohdalta kannattaa pestä hajua poistavalla aineella.