voiko naiselle tulla jonkin sortin paniikki siitä jos halailee, pitää kainalossaan, sylissään tai suutelee liikaa, onko olemassa käsite "liikaa" tässä asiassa?
mulla on ainakin sellanen pakkomielle pitää mun omaa kultaa kokoajan kainalossa kun me kävellään kaupungilla ja pussata sitä päälaelle varmaan joka 10:nes askel.
ja vielä. jos tytölle sanoo että hän voi kertoa kaiken suoraan minulle, niin tekeekö hän sitä vai pitääkö hän ikäviä asioita sisällään kunnes saa raivonpuuskan?
mulla on ainakin sellanen pakkomielle pitää mun omaa kultaa kokoajan kainalossa kun me kävellään kaupungilla ja pussata sitä päälaelle varmaan joka 10:nes askel.
ja vielä. jos tytölle sanoo että hän voi kertoa kaiken suoraan minulle, niin tekeekö hän sitä vai pitääkö hän ikäviä asioita sisällään kunnes saa raivonpuuskan?
Vastaukset 21
Vanhimmat
juups, sama juttu mullakin..
Ja ajattelin täysin samoin mun kullasta..
vastausta en tietenkää osaa antaa paskan vertaa, mutta ilmoitin nyt kuitenkin..
Voi voi, ainakaan mun kohdalle ei ikina vois osua miesta joka halailis mua mun mielesta liikaa. Ma kaipaan haleja ja suukkoja ja hellyytta ja kosketuksia koko ajan. Niilla jatka voi todistaa kuinka paljon musta pitaa.
Eikohan se likka tieda etta saa puhua sulle kaikesta. Se on hyva etta sanoit sen hanelle. Jos teilla on muuten luotettava suhde, eikohan han sulle kaikesta pysty puhumaankin. Tai en tieda, riippuu tietysti aina ihmisesta. Mutta ite ainakin puhun kullalleni aivan kaikesta maan ja taivaan valilla, koska tiedan etta hanelle pystyn puhumaan.
Ja sita paitsi, jos sua vaivaa se etta haittaako kultaas sun liika halailu, mikset ja kysy sita hanelta? Vaikka vahan leikin varjolla. Ei siina ole mitaan pahaa.
Hyvaa kean jatkoa
halailu liikaa, jos toinen osapuoli ei ole rakastunut... Ts. siinä tilanteessa halailu ja pussailu ahdistavat...
ei todellakaan voi antaa liikaa hellyyttä JOS nainen/tyttö on kiinnostunut kundista..mutta jos ei hirveesti nappaa niin sillon todellakin pussailu ja halailu rupee ärsyttään ja aiheuttaa inhotusta..mutta jos kiinnostusta riittääei todellakaan ole mitään syytä huoleen =)
ei todellakaan voi antaa liikaa hellyyttä JOS nainen/tyttö on kiinnostunut kundista..mutta jos ei hirveesti nappaa niin sillon todellakin pussailu ja halailu rupee ärsyttään ja aiheuttaa inhotusta..mutta jos kiinnostusta riittääei todellakaan ole mitään syytä huoleen =)
Varsinkin jos on huono päivä. Ihmiset ovat erillaisia. Toisen mielestä ihanat pienet hellyyden osoitukset ovat maailman suloisimpia asioita, kun ne toisen mielestä voi olla yli ampuvia ja ahdistavia.
Itse olen erittäin puhelias ihminen, poikaystäväni on hiljaisimpia ihmisiä mitä tiedän. Toisinaan minun on vaikea ymmärtää miksei hän halua puhua kaikkia asioita. Se ei ole hänelle niin helppoa.
Minulle on taas luottamus hieman vaikea asia, koska olin koulukiusattu. Se jätti jälkensä.
Yrittäkää ymmärtää että ihmiset ovat erillaisia.
mä ainakin tykkään jos kundi pitää hyvänä..
en ainakaan usko et tunteitaan vois näyttää liikaa.mä kaipaisin kyllä enemmän haleja sun muuta mun jätkäkamult,tuntuu et se on vähä ujo eikä kehtaa.
kyllähän tyttö kai kertoo huolensa jos vain luottaa jätkään,niin ainakin mä tekisin ja teen
Joskus voi ärsyttää jos joku on koko ajan kiinni... Sellasta se vaan on!
Jos tyttö luottaa suhun niin silloin se kertoo sulle, mutta sä et saa olla koko ajan silleen et "kerro, kerro, kerro" siis sä et saa painostaa sitä kertomaan, koska se alkaa pikkuhiljaa ärsyttään ku toinen jankkaa korvan vieres et "kyl sä voit muhun luottaa, kerro nyt..."
Kyllä se sit siitä. Pitää vaan olla kärsivällinen...=)
Mie ainaki haluun sellasen miehen joka ei kyllästy halitteluun/pusutteluun.. Suudelmia ei saa koskaan liikaa..
Jaaha ja siihen se taitaa siulla jaadaki ennen ku naimisiin paaset...? Tosi siistii, ku mies roikkuu puntissa kiinni koko ajan. Niin ja ihan viela etta niin sellaset herrat on sitten niin mustaa sukkaa etta ei mummollakaan oo ollu!
Ehdottomasti liikaa,
Vaikka oltaisiin kuinka rakastuneita niin noin kiihkeä tunteiden osoittelu aiheuttaa ahdistusta ja rupeaa ärsyttämään.
En kestä sitä, että joku on koko ajan kiinni, silloin tuntuu siltä kuin olisi jonkun toisen lisäke eikä omaa persoonallisuutta lainkaa.
Etenkin, jos on paljon tuttuja tai työkavereita ym. ynpärillä. Myös rakastuneelle toiselle osapuolella täytyy antaa tilaa hengähtää.
Me olemme kaikki erilaisia ja hellyydenosoitukset ovat tarpeen mutta liika on liikaa,
ahdistaa
mul on samanlainen jätkäkaveri ja must se on ihanaa, vaikka mun kaverit sanoo sitä "roikkoapinax" mut ei mua haittaa... on hyvä jos on luottamus kertoo kaikkeee.... mut se riippuu henkilöstä et miltä halailu yms. tuntuu...kysy muijaltas...
aluksi tuo saattaa tuntua mukavalta,oma kultani ei edes (joskus)pidä kädestäni kii julkisella paikalla eikä oo nii väliäkään mut sit ku pitää ni o ihanaa..eksyin taas aiheesta..kyl joskus liika on liikaa,liika läheisyys saattaa ahdistaa tyttöä/poikaa,riippuu kumpi tekee homman niinku sä...vähä voi vähentää mut ei kummiskaan niin et muija luulee et sua ei enää kiinnosta sen seura..
tyttöjä on eri luoonteisija mutta suurimmalle osalle tuntemistani tytöistä tuottaa ong.liika läheisyys!!!!Onhan se aivan ihanaa kun poika frendi suuktttaa ja halailee aina välillä mutta liika on liikaa!!!!!!!mutta jos te näätte harvoin,siinä ei ole mitään pahaa mutt jos näätte useamman kerran viikossa...ja vaikka tyttö sanoo kertovansa kaiken suoraan niin hän pitää ikävimmät asiat sisällään...raivo puuskasta en nyt tiedä....
Oon samaa mieltä, mulla on tapana aina joskus
innostuu vähän liikaa ;) Kuulin just yheltä exältä että se oli yks (tosin pieni) ärsyttävä puoli..
kiitos että yhdyit!!!!Totta,se on vain PIENI ärsyttävä piirre!!!!!Ja onhan siitä hyötyäkin sitten ainakin kumppani tietää että hänestä välitetää!!!!!
Hei, eihän tossa oo mitään erikoista. siis tohon viimeiseen vastasin. "naiset on sellaisia".
HEi!
Vai semmoisessa suhteessa siis elelet. En siis ole ainut. Itse olen seurustellut nykyiseni kanssa pian puolitoistavuotta. Se on aika pitkä aika, jos ja kun vertaa edellisiin suhteisiini, jotka tuskin kestivät vuottakaan pitemmälle. Nykyiseni tavattuani tiesin heti, että siinä miehessä olisi jotain tavallisuudesta poikkeavaa ja pian se selvisikin, että mitä se oli.
Aluksi minuu ei pahemmin häirinnyt poikaystäväni jatkuva pusuttelu ja hellittely yms.,koska olin niin maassa, että miusta oli vaan ihanaa, kun oli joku, joka olisi aina valmis lohduttelemaan ja tekemään tarvittaessa muutakin, joka poistaisi pahaa oloani. Sitä on jatkunut tähän päivään asti ja ihanaa on ollutkin. Kävelemme kaikkialla käsikädessä, jäämme liikennevaloihin pusuttelemaan, halailemme milloin missäkin... KAIKKI ON TAIVAALLISEN IHANAA verrattuna edelliseen suhteeseeni, jossa toinen ei suostunut edes ottamaan minua kädestä kiinni.:-( Mutta liika helliminen kyllä välillä ottaa päähän ja sitä sitten tulee räjähdettyä hyvinkin herkästi toiselle siitä. Mutta aina ollaan sentään anteeksi annettu.:-) Onneksi.
Ei mikään suhde helppoa ole. Välillä tanssitaanpilvissä ja välillä pudotaan taivaalta ryminältä alas. Jatka samaan malliin!! Maailmassa on aivan liian vähän kaltaisiasi tyyppejä!!!
Minä olen ainakin päättänyt pitää TIUKASTI kiinni nykyisestä rakkaastani, enkä halua luopua hänestä milloinkaan...
Minulle saa myös mailata!!
Minua ahdistaa liika lähellä hyysääminen, varsinkin julkisella paikalla.
Eikä kyse ole todellakaan mistäänm että häpeäisn tai muusta sellaisesta, mutta jatkuva toisen vieressä olo ahistaa.
Kyllä toki tykkään pussailusta ja halailusta, mutta en jatkuvasti, ja kaupungilla ja muutenkin julkisilla paikoilla haluan kävllä vain kultani vieressä ilman että kosketuksia, toki joskus on ihana kävellä käsikädessä ja hillua kainalossa mutta normaalisti se kuuluu kotiin.
Tosin kaikki me olemme erilaisia toiset tykkää enemmän olla lähellä kuin toiset.
manna
liika on aina liikaa!! ku mä olin yhen jätkän kaa, ahistuin just tollasten asioiden takia, et jätin sen, vaikka rakastin sitä!!
mut joku tykkää joku ei, se on yksilöllistä!!
onnea teän suhteelle=)
Itse en ainakaan tosiaankaan tykkäis siitä jos mun mies kokoajan kävellessä ottais kainaloon ja pussailis... Ei, ei , ei.
Kyllä se kotosalla on ihan mukavaa istua sohvalla vierekkäin ja vähän hempeillä mutta ei kyllä kaupungilla tms.
Tiedän yhen pariskunnan joka aina istuu ihan vierekkäin joka paikassa ja parhaassa tapauksessa sylikkäin ja kokoajan ne menee yhessä joka paikkaan. Mua ainakin ärsyttää sellanen.
Mutta toi on niin yksilöllinen juttu että kannattaa vaan rohkeasti kysyä mitä mieltä tämä sun nainen on hempeilystä :)
Hyvää jatkoa!