Onkelma on se ettei se anna laittaa sitä developer 1 siinä pikakuvakkeen ominaisuudet/pikakuvake että pääsis käyttämään huijauskoodeja.
Peli on ostettu suomesta sillon kun se ilmesty aikaa sitten enkä oo netistä löytäny että kellään ois vastaavaa probleemaa?
"D:\Program Files\Kingpin\kingpin.exe developer1"
Elikä tuota se ei anna laittaa siihen, ilmottaapi että ei oo validi.
Help anyone?
:(
Peli on ostettu suomesta sillon kun se ilmesty aikaa sitten enkä oo netistä löytäny että kellään ois vastaavaa probleemaa?
"D:\Program Files\Kingpin\kingpin.exe developer1"
Elikä tuota se ei anna laittaa siihen, ilmottaapi että ei oo validi.
Help anyone?
:(
Vastaukset 4
Vanhimmat
se developer 1 viimesen " merkin jälkeen, älä heti kingpin.exe jälkeen, muistaaksesni homma oli näin. tai kirjota koko homma käynnistä valikon suorita riville, eli "d:\program files\kingpin\kingpin.exe" developer1
Peli kyllä lähti pyörimään ja meni konsolitilaan, mutta siellä luki unknown command developer1. Syötin silti cheatin give all ja testasin mutta ei toiminut, enkä päässyt konsoliin pelin aikana §-nappulalla, enkä millään muullakaan näppiksen merkillä.
Pelin mukana tulleessa read meessä sanottiin näin:
Bringing up the console during play
To enable the ability to bring up the console during play add
" set developer 1" to the command line in you windows shortcut.
Eräällä nettisivulla taas näin:
Load the game with the "kingpin.exe developer 1" command line. Then while playing a game, press ` to display the console prompt. Painottivat vielä että muista laittaa se developer1 heittomerkkien sisään. No eipä toiminut mikään noista.
Kiitos kuitenkin avusta suuresti!
"pakko kai pelata rehellisesti"
:)
tän suoraan mikrobitin peliapu-palstalta, ja mulla toimi ainankin näillä ohjeilla.
Start the game with the commandline
" developer 1"
(ie: "C:\Kingpin\kingpin.exe"
developer 1)
Nyt alko pelittämään, multa puuttu välilyönti siitä developerin ja 1 väliltä, noin pienestä oli kiinni!
Kiitti vielä avustas!
:)