Voi ei tänään se tosiaan sitten tapahtui, lapsi tipahti sängyltä.. Kauhea olo.. Ja minä kun ajattelin että ei minulta koskaan.. Tunnen itseni huonoksi äidiksi.. Lapsi ei kovan itkun jälkeen kyllä ole moksiskaan.. Sama touhukas poika kun aina ennenkin.. Harmittaa vaan niin kovasti..
Tänään se tapahtui!
Onneton..
51168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aivan turhaan otat stressiä asiasta. Aina ei voi valvoa, kaikenlaista tulee vielä tapahtumaan... Olet aivan yhtä hyvä äiti kuin muutkin!!
Tiedän, miltä susta tuntuu. Kyllä se riipasee, kun tämmöstä sattuu. Mutta se on nyt tapahtunu, eikä onneks käyny mitenkään. Vahikohan se oli ja olisit kyllä estäny, jos olisit pystyny. Laita sänky nyt niin, ettei tipu uudestaan, kun vauhtia tulee iän myötä kokoajan lisää.
minulla on kanssa tyttöni tippunut sohvalta,vaikka oli vasta lähmpänä 2kk niinoli vain saanut itsensä siittä selkänojasta tönästyä parketille ja hirmunen itku,mä soitin sairaalaan ihan hädissään jaolin varma että nyt se sai jonkun aivotäryksen,mutta sitten vaan sanottiin että jos ei oo uninen ja ei oksenna niin ei oo tapahtunut mtn,se kyllä helpotti,mutta itkin varmaan muutaman tunnin ja olin ihan hysteerinen!!kyl se tästä varmaan tulee viel monta kolhua ja kolausta!
=)
Ihan sama juttu kävi minullekkin vähän aikaa sitten ja ihan kamala olo siittä tuli. Seuraavana päivänä olin jo rauhottunut ja tosiaankin noita tulee vielä jatkossa lisää...
tsemppiä ja mukavaa syksyn jatkoa!
Meillä kävi samoin muutama viikko sitten. Neiti tippui sängyltä tutti suussa..kuului karmea huuto ja suusta tuli verta. Menin iham paniikkiin. Onneksi mies oli kotona. Näytti pahemmalta kuin olikaan. Tyttö rauhoittui nopeasti sylissä ja sitten tutkittiin suu. Verta tuli ikenestä ja just oli hampaita puhkeamassa. Mutta söi hyvin ja ei ollut moksiskaan koko päivänä. Tuntui tosi pahalta. Mutta pelkällä säikähdyksellä selvittiin.
Nyt muksahtelee nurin melkein päivittäin kontatessaan ja satuttaa päätään kun kaatuu kyljelleen..mutta muksahduksia tulee, niitä ei vain voi välttää.