Antakaa vinkkejä mitä vois ostaa 5- vuotiaalle pojalle joululahjksi? Erikoinen poika siinä mielessä, ettei välitä autoista. Eläimiä sen sijaan rakastaa ja kovasti..
5- vuotiaalle pojalle joululahjaksi?
13
9628
Vastaukset
- ...
Me ajoitimme akvaarion hankinnan sopivasti pojan synttärien aikoihin.
- ---
http://www.tohvelisankari.fi/sisatossut/?c=ihanat-elaintossut
Aivan ihana lahja jos tykkää eläimistä :)
- jepjep
Kylpytakki jossa olisi koiran/kissankuvia:)
- on..
samanlainen poika,nykyään 20 ja valmistuu aikanaan biologiksi.
Miten olis joku sellainen tietokirja missä olis esimerkiksi suomalaisia hyönteisiä hyvinä kuvina.Niitä kesän tullen sitten voisitte yhdesä tunnistaa luonnosta. - 23vuotias
Itse tykkäsin eläinaiheisista kirjoista pienenä todella paljon. Sellainen kirja, missä jokaisesta eläimestä löytyy myös kuva.
Jokin paksu ja iso eläinkirja olisi mahtava joululahja juuri 5-vuotiaalle. - dr. bumbum
..viittaa bumtsi bum videoon!!
- rakennella
Meillä saman ikäinen poika on todella innokas legojen rakentelija, näitä kun on tarpeeksi vuosien mittaan tullut kerättyä, niistä saa vaikka niitä eläimiäkin rakenneltua. Meillä toinen poika on vanhempi ja täytyy sanoa että kyllä mielikuvitusta löytyy kun alkavat niiden legojen kanssa touhuta.
- pettynyt
Kun täytin 5 vuotta, tuli postista saapumis ilmoitus paketista. Tiesin että se oli lahja isovanhemmilta. Itseäni jännitti kovasti, mitähän kivaa siellä on. Kun paketista paljastui sukkahousut, oli se pienelle miehelle melkoinen pettymys. Ymmärrän että kyllähän he tietysti hyvää tarkoittivat, mutta ei voi sanoa että olisi ollut mitenkään kovin mukava yllätys. Siinä iässä kaipaisi jotain hieman jännittävämpää.
- 2 lapsen äiti
Kiitos kaikille vinkeistä!! Eläinkirjat oli tosi hyvä idea.. Nyt vaan etsimään kirjakaupoista sopivaa! =)
- Tapiiri
Osta dinosauruskirja tai sellanen missä on matelijoita ja käärmeitä. Varma hitti.
- lahja idea!
Radio ohjattava auto!Minunkaan poika ei oikeastaan pikku autoilla leiki,mutta radio ohjatavalla kyllä ja mieleinen on.Osta sellainen jolla voi ajaa ulkona.
- Mitä ihmettä?
En tajua, miten niin erikoinen poika? Ei kaikki tykkää autoista. Ei tarvitse sen takia kustua erikoiseksi pojaksi. Mun mielestä on erittäin tyhmää luokitella heti poika erikoiseksi jos hän ei selaile jotain ferrari lehtiä. Todella typerää.
Itse poikani ei tykkää autoista, ei legoista, ei työkaluista, ei jääkiekosta, ei jalkapallosta, ei salibandysta, enkä silti kutsu häntä erikoiseksi. - Toisenlainen tonttu
Ostin aikanaan pojalleni joululahjaksi hyvän taskulampun. Osoittautui loistolahjaksi samoin kuin mikroskooppi, jolla saattoi tutkiskella kaikenlaisia ötököitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa33098Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.92138Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1141755Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101086Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129986Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450982- 35764
- 53723
- 67691
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30665