syyllinen,syyllinensyyllinensyyllinensyyllinensyylliensyyllinensyyllinensyyllinensyyllinensyyllinensyyllinensyyllinensyyllinen.Menikö perille sinne umpiluuhun?
N G on
7
601
Vastaukset
- tohtori porkka
Mene lääkärille tai liity änkyttäjät ry:n jäseneksi, kyllä se siitä.
- andiamo
Huvittavaa ja säälittävää tuo voimaton katkeruus noilla Nilsin lynkkaajilla kun ovat hävinneet ja pitäisi myöntää että olivat väärässä.
Sen sijaan heittäytyvät lattialle kiukuttelemaan kuin vauvat.- tohtori porkka
mutta toisaalta hauskaa seurata heidän kiukkuiluaan!
- suomalainen ei hurri.
tohtori porkka kirjoitti:
mutta toisaalta hauskaa seurata heidän kiukkuiluaan!
Kyllähän tuomio oli selvä,kun sen teki toiset
suomenruotsalaiset toiselle suomenruotsalaiselle.
Hyvä veli järjestelmä on vieläkin voimassa.
Puolueellista touhua,toivottavasti hovioikeudessa
tilanne muuttuu. - börje vaan
suomalainen ei hurri. kirjoitti:
Kyllähän tuomio oli selvä,kun sen teki toiset
suomenruotsalaiset toiselle suomenruotsalaiselle.
Hyvä veli järjestelmä on vieläkin voimassa.
Puolueellista touhua,toivottavasti hovioikeudessa
tilanne muuttuu.Tarkoitatko suomenruotsalaisella puheenjohtajaa, laamanni Heikki Mikkolaa vai toista tuomaria, käräjätuomari Juha Lehtoa??
- suomalainen ei hurri
börje vaan kirjoitti:
Tarkoitatko suomenruotsalaisella puheenjohtajaa, laamanni Heikki Mikkolaa vai toista tuomaria, käräjätuomari Juha Lehtoa??
Kyllähän jokainen joka tuntee järjestelmän pitäisi tietää totuus kyseisestä organisaatiosta.
suomenruotsalainen klaani jyllää,vaikka osa ei olisi heti järjestelmän piirissä. Suomenruotsalainen järjeltelmä hioo särmät jokaisesta yksilöstä, jolloin tulokset on nähtävissä. - millä
suomalainen ei hurri kirjoitti:
Kyllähän jokainen joka tuntee järjestelmän pitäisi tietää totuus kyseisestä organisaatiosta.
suomenruotsalainen klaani jyllää,vaikka osa ei olisi heti järjestelmän piirissä. Suomenruotsalainen järjeltelmä hioo särmät jokaisesta yksilöstä, jolloin tulokset on nähtävissä.keinolla oikeus toteutuu - jos suomensuomaliset ovat niin törppöjö, että olisivat valmiit tuomitsemaan syyttömän, niin on parempi, että tuomareiden ja lautamiesten pääsyvaatimuksiin lisätään kielivatimukseksi ruåtsi.
NG on syytön ja sillä sipuli ja oikeus sen totesi, kun typerykset yrittivät muuta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135233
- 675034
- 904104
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753600Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603188- 432781
- 152287
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️521904- 391764
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371628