juuri tuossa kokosin koneen kku sain uudet osat. vanhan kovalevyn siirsin kylläkin mukaan ja se taasen oli pilkottu 2hteen osioon. kkäytin ennen englanninkielistä XP.tä.nyt formatoin osion mis se oli sijainnut ja inssasin englanninkielisen tilalle suomenkielisen. so far,so good. sit asensin telewel.in verkkokortin..nyt kone väittää et ei oo yhteyspääl vaik telewellin oman ohjelman mukaan se voi hyvin.ja nettiinkin pääsen.ongelma on et tuontuosta se ei suostu avaamaan mitään sivua pelkkä blankkiruutu tulee.vaikka yhteys on päällä.voisiko olla et mun pitäis soittaa operaattorille ja kysyä pitäskö jotkut operaattorikohtaiset asetukset vaihtaa jostain?
jja sit o sellane et ku meen kansiosta toiseen siinä saattaa kestää yllättävän kauan ennenku se aukeaa.missä mättää?olisko pitäny formatoida kovalevyn toinen osio myos missä pidän pelejä ynm?
jelppiskö uus formatointi?
oon updeitannu kaikki updatet mitä windowsis on.
jja sit o sellane et ku meen kansiosta toiseen siinä saattaa kestää yllättävän kauan ennenku se aukeaa.missä mättää?olisko pitäny formatoida kovalevyn toinen osio myos missä pidän pelejä ynm?
jelppiskö uus formatointi?
oon updeitannu kaikki updatet mitä windowsis on.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta uusi näppäimistö, sellainen jossa on shift-näppäin. Se on kätevä kun tekee pisteen jälkeen ison alkukirjaimen.
Operaatorista, toisilla on jotain salasanoja. Mee kattoo verkkoasetuksista, "TCP/IP" et hakee automaattisesti ip:n. En osaa nyt suoraan sanoo muuta.
tcp/ip protokolla on päällä.Nyt ilmeni sellainen onkelma et aikoinaa vaihoin mun g-force 2.sen g-force 4.seen ja vanhaskonees ei virta riittäny siihe.uudes riitti mut se ei saanu virtaa se kortti jostain syystä.mietin et se o varmaa rikki se kortti. sit vaihoin takas g-force 2see..toho uutee koneesee.nyt ilmeni et siinäkää ei pyöri tuuletin jostain syystä.
voisiko olla et näyttö(joka on 5 vuotta vanha pakettikoneen näyttö) et se jotenki estää 3-d korttien tuulettimii pyörimäst??
automaattisesti..
Naapurisi leivänpaahdin estää tuulettimia pyörimästä. Se on kytketty väärin ja näinollen säteilee teille asti pyörimättömyyssäteitä.
Älä sä soittele mun leivänpaahtimen asetuksista, ne ompi tehtaalla asennettu ja uskoisin että on oikein kun ei tule edes oikosulkua kun paahtaa vaaleaa leipää.Taijat olla stupink koko kirjoittaja?