synnytys

Laskettuun aikaan vielä viikko eli jotta olisi kulunut 58vrk. viime synnytys oli juuri tuona päivänä.
ja nyt mittasin lämmöt ja oli 37.6 ja pitäisi olla yli 38.
voiko synnytys käynnistyä aikaisemmin? onko huolta?
kertokaa kokemuksia...
1222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hyvä tulee. Meillä alkaa usein jo monta päivää seikkailla lämpö 37,2, 37,6, ja jopa olla sitten taas 38,2.
Selkeästi meillä vasta synnytys on alkanut lämmön laskettua alle 37 asteen.

Itse olen merkannut lämmöt ylös joka mittauskerran jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lady kirjoitti:

Laskettuun aikaan vielä viikko eli jotta olisi kulunut 58vrk. viime synnytys oli juuri tuona päivänä.
ja nyt mittasin lämmöt ja oli 37.6 ja pitäisi olla yli 38.
voiko synnytys käynnistyä aikaisemmin? onko huolta?
kertokaa kokemuksia...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu