Onko lapsilla 10 kk:n iässä joku kehityskausi tmv. jolloin koko hereilläoloaika on itkuntuherrusta ja kitinää? En saisi hetkeksikään liikahtaa hänen viereltään, tai alkaa ulvonta kuin henkeä vietäisiin. Hän kärttää koko ajan syliin, puskee oikein, mutta kun pidän sylissä, ei niinkään ole hyvä. Alan olla aika räjähtänyt... Meneekö tämä ohi?
Kitisevä 10 kk
riepu
3406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olisi korvatulehdus???
mun pojalla oli kitinää ja itkua ja mitenkään ei ollu hyvä,ku oli tuo korvatulehdus nyt toisen kerran.....
mun 9kk.n ikäinen poika vaikuttaa samanlaiselta, sillä on kyllä hampaita tulossa. en usko johtuvan korvatulehduksestakaan. kyllä se rasittaa. ja vaikuttaa väsyneeltä eikä rupea nukkumaankaan. se ainakin on tepsinyt että koitan leikkiä hänen kanssaan ja jumpata samalla, se tykkää kun itsekkin piehtaroin lattialla.
Hampaat meillä ainakin rasittivat koko perhettä, mutta rätinää ei onneksi kestänyt kuin pari päivää ja sit oli taas muutaman viikon väli kunnes toinen hammas alkoi aivaamaan.
Hampaan ne varmaan teilläkin.