Työntekijäni pysäköivät autonsa Kivenlahdessa täysin lailliselle paikalle tienvarteen. 4 h:n alue ja kiekkokin oli muistettu! Hienoa! Vaan niinpä ropsahti sakot! TÄH!!! Ja eikun soittamaan että mistä sakotetaan täysin laillisella paikalla?? Ihan heti ei löytynyt syytä mutta ah sitten!! Espoon parkkipirkot ovat ehkä saaneet vahvistuksekseen jostain koulusta juuri valmistuneita tai ihan omassa atmosfäärissään kulkevia sakottajia! KAS KUN...pakettiauton yksi rengas oli puolijksi siis p-u-o-l-i-k-s-i rajan yli!!! *huh-huh*
Ja siitäpä sitten kirjaamaan että pysäköintikieltoalueen huomioimattajättäminen vai mitä siinä nyt lukikaan. Täti puhelimessa käski valittamaan mutta lienee taas ihan turhaa... menee vaan aikaa siihenkin. Ao ajoradan reunassa kasvavat ruusupuskat sitäpaitsi tulivat ajoradalle niin paljon että raapivat auton kylkeä.
Mutta terveisiä kaikille espoon kaupungin sakottajille parhaista nauruista vuoteen ja juttua on riittänyt. Tällä se teidän maine veemäisinä tyyppeinä pysyy yllä :)
..ja siis muistutukseksi muille.
Espoon lappuliisat :)
7
846
Vastaukset
- Jooseppix
sinullekin tiedoksi, että lappuliisat eivät jaa sakkoja vaan pysäköintivirhemaksuja. Vai löydätkö pikavoitoistasi kyseisen sanan? Pomona sinun pitäisi ainakin sitten tietää mistä puhutaan, että osaavat työntekijätkin suhtautua asiaan oikein.
- jepjep
*anoo armoa tässä hirmuisessa virheessään*
mutta kun se pysäköintivirhemaksu on niin hemmetin pitkä sana. Näppis kuluu turhaan! - valittamista
jepjep kirjoitti:
*anoo armoa tässä hirmuisessa virheessään*
mutta kun se pysäköintivirhemaksu on niin hemmetin pitkä sana. Näppis kuluu turhaan!Kuulemani mukaan aika suuri osa valituksista menee läpi.
- carlos
kolmeen kohtaan tuli ruksi:
1. pysäköinti ilman kiekkoa
2. luvaton maastopysäköinti
3. pysäköinti pyörä/jalkatielle
;) - Espoossa sakotettu
Silloin kun kaiken vallan ja järjen yläpuolella oleva PYSÄKÖINNINVALVONTA iskee johonkin paikkaan, ei mitään ole tehtävissä.
- Komediaa
Katsoin juuri ikkunastamme, kun 3 raavasta miestä , "lappulassea" ajoi
Yläkartanonkujalle laputtamaan rakennusmiesten autoja.
Autoja riitti onneksi kaikille . Paikalla oli 3 onnettoman putkitöitä kiinteistössä tekevän asentajan auto.
Siinä pyörittiin kuin tv dokumenttia tehden 3 kameran voimin ja tarkastettiin asioita "hartaudella ja aikaa käyttäen ".
Esitys voittaisi Speden turhapuro-komiikan tullen mennen! Invakorttien väärin käyttäjät pitäisi saada pois invapaikoilta.
Niitä pitää myös voida sakottaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks705768Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.724091Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää883562- 1142968
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri672495Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1111893Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu431844Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11398En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131395Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801101