9*13 vai 10*15

ixus 40n paras kuvakoko 2200*1700 abt pitäs tulostaa eli kumpi noista että suhde ok?
1271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kumpikaan. Ixux:en, niinkuin monien muidenkin digipokkarien kuvasuhde on 4:3

2272 / 1704 = 4/3

Perinteisien kinofilmipaperikuvien kuvasuhde on 3:2, joihin nuo mainitsemasi koot sopivat.

Useista valmistamoista saa noita digikuvasuhteella olevia paperikokoja:
10x13, 13x17 tai 15x20,
ehkä jostain 9x12 kokoakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooooooona kirjoitti:

ixus 40n paras kuvakoko 2200*1700 abt pitäs tulostaa eli kumpi noista että suhde ok?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu