Muumilaakson tarinoita:Tuhous

tlank

LUKU 1
.................................................
Pikkumyy oli kävelyllä metsässä. Sitten hän huomasi avaruusaluksen. Hän näki myös alieneita. Hän juoksi muumitalolle kertomaan siitä muille. "Apua! muumipappa". "Tuolla on alieneita" hän selitti lyhyesti. Muumipappa haki haulikkonsa. Muumimamma soitti Nuuskamuikkusen ja Nipsun paikalle. Pikkumyy haki kellarista käsikranaatteja. Niiskuneiti haki sinkoa joka paikasta. Hän löysi sen. Niiskukin tuli paikalle. "Tapamme narkkari alienit" Muumipappa selitti.Sitten he marssivat ulos.

LUKU 2
.................................................
Alienit haahuilivat metsässä. Muumipappa lähti mönkijällään metsään. Pian kuului haulikon ääntä. Nipsu kuunteli korvalappu stereoilla Klamydiaa. Alienit lähestyivät heitä. Nipsu otti hätäisesti liekinheittimen käteensä. Pikkumyy antoi hyökkäys merkin. Muumimamma heitti käsikranaatin. Nipsu juoksi ampumahautaan. Nipsu tarttui konekivääriin ja ampui. Pikkumyy tarttui moottorisahaan. Hän rupesi sahaamaan kahtia Alieneita.

LUKU 3
.................................................
Nipsun korvaan ammuttiin reikä. Muumipappa viskasi Muumipeikolle käsikranaatti laatikon. Muumipeikko meni suojaan ampumaan singolla.

Haisuli oli kävelyllä metsässä. Alienit huomasivat hänet ja sahasivat moottorisahalla suolet ulos. Kuului vain hänen rääkynänsä metsästä.

Sota raivosi yhä Muumilaaksossa. Alienit edistyivät kokoajan.


Ilmoitus:Jatkoa tulee ehkä huomenna.Tämä ilmestyy myös dvd:lle ja vhs:lle ensivuonna.Toivottavasti nautitte näistä.

4

808

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tlank

      LUKU 4
      .................................................
      Muumipappa otti maasta kirveen ja tappoi Pikkumyyn. Pikkumyyn henki siirtyi Muumipappaan. Muumipappa teki itsemurhan. Sitten Muumipeikko teki itsemurhan. Nipsu otti sniperin.

      Poliisimestari tuli esiin metsästä. Nipsu ampui hänet. Nipsu aikoi majoittautua Muumitaloon. Niiskuneidin hän lkitsi ullakolle. Nipsu levitteli muumitalon lattioille bensaa. Lopuksi hän poltti koko talon. Sitten hän meni kotiinsa.

      Nipsu otti heroiininsa pöydältä ja poltti. Hän tumppasi tupakkansa Muumipeikon valokuvaan. Nipsu eleli elämänsä yksin Muumilaaksossa.LOPPU!

      • hdrf

        Kyllä nauratti. Sekava kerronta ja muu sai kyllä huumoripisteet


      • torso_thestral

        Joo. Nää muumit on hyviä. Parempia ku noi sun muut.


      • Nagi

        Jou mään tää on loisto!! *Hevittää kertomuksen tahdissa*


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      20
      1761
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      146
      1748
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      320
      1421
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1102
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      139
      1058
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      955
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      945
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe