Tuuli vie

Taas isolle Kirkolle sinne tatilaisten seuraan.
Olkaa ihmisiksi saavun taas Sapattina. Aurinkoisia päiviä vaan kaikille..
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinun ristillisyytesi ei aukene minulle syntiselle... lienetkö oikeaoppinut vai vääräuskoinen siellä Kirkollasi:)) Joka tapauksessa nollatilanne on niin lohduttoman näköistä että avaan tämän ihmettelyketjun. Lue sitten sapattina.

Äänestä
  • Varsinaisesti tarkoita isolla Kirkolla Kirkkoa lainkaan. "Amen" Olen vaan Helsingin seudulla ja ympäristössä aina välillä.Mitä uskoon tulee se on vahva kuin oven kahva.

    Äänestä

  • Isä Camillo kirjoitti:

    Varsinaisesti tarkoita isolla Kirkolla Kirkkoa lainkaan. "Amen" Olen vaan Helsingin seudulla ja ympäristössä aina välillä.Mitä uskoon tulee se on vahva kuin oven kahva.

    Onko sitten hartiatkin kuin ladonovet? Kysyn vaan että ripa pysyis...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isä Camillo kirjoitti:

Taas isolle Kirkolle sinne tatilaisten seuraan.
Olkaa ihmisiksi saavun taas Sapattina. Aurinkoisia päiviä vaan kaikille..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu