Kuinka moni tänne kirjoittava nainen käyttää nuuskaa? Miksi niin monet, varsinkin urheilevat, lesbot nuuskaavat? Maailman ällöttävin tapa ja vieläpä aika mahdoton muuten hyvästä naisehdokkaasta karsia. :(
nuuskasta
olivus
201793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
No en kyllä nuuskaa enkä polta. Ja alkoholiakin menee aika vähän.
nuuskasin silloin, kun ostin laivalta sitä kaksi rasiaa. itseasiassa se on ainut kerta, kun olen nuuskaa yhteen menoon käyttänyt. ja vieläkin laukussa neljä nuuskapussia täysin kuivuneena.
eli ei oikeastaan mun juttuni, sillontällön se oli kivaa mutta niin karuja kuvia nähnyt nuuskansyövyttämistä poskista, että ei kiitos.
tosin, kaikki se nuuskaamiseen jäänyt nikotiini tulee nyt tuplana takaisin tupakin avulla. paha tapa, mutta irti on niin vaikea päästä.
Hyh.
En ole koskaan kokeillutkaan.
On muutamia asioita, joita ei ihmisen tarvitse onneksi koskaan kokeilla: nuuska ja huumeet.
Enkä aio kokeillakaan!
En ole ikinä edes kokeillut nuuskaa ja jos kultani käyttäisi tekisin kyllä kaikkeni, että sellainen loppuisi. Nuuska on niin ällöttävän näköistäkin ja se on tosi säälittävää jos vielä urheilevat naiset sitä käyttää...
.. olipa kiva ylläri, kun olin antamassa ensimmäistä suudelmaa tapaamalleni ihanalle naiselle, niin sanoi, että odota ja kaiveli jostain ikeniensä uumenista haisevan ruskean möykyn.. Mieti siinä sit, että suudellakko vai ei.
Varmaan pikku-butchit koittaa olla kovia ja vetää nuuskaa? Tuskin kukaan muu sitä tekis?
Meidän seurassamme ainakin valtaosa pojista veti nuuskaa. Tytöistä ei kyllä kukaan? Oli kuulemma terveellistä.
Ehkä olen sellainen "pikku-butchi" mutta en ikinä koittaisi nuuskaa. Joskus monta vuotta sitten kokeilin tupakkaa ja siihen jäi, ei sitäkään. Alkoholiakin menee todella vähän.
Ihan mahdollista, että jotkut (kuitenkin harvat) naiseksi tunnistettavat naisetkin käyttäisi sellasta törkyä, miehistä puhumattakaan.
"koittaa olla kovia..." ?!?!?
nikotiiniriippuvaisia nuuskaajatkin ovat: eikö ole aivan yhtä inhottavaa suudella juuritupakoinutta naista kuin nuuskankäyttäjääkin?
ja nuuska on kuitenkin esim. baarissa mukavampi käyttää, sillä tupakkia kuluisi muuten aivan jatkuvalla syötöllä ja nuuskan voi laittaa pitkäksi ajaksi kerralla huuleen.
ja kun käytin nuuskaa, en ollut mikään pikku-butch, vaan pitkähiuksinen, korkkareita ja hameita käyttävä naiselta näyttävä nainen.
..täydellinen. yhtä hyvin voisi luetella kaikki, tavat, jotka ei sovi: tupakointi,kaljanjuonti,
kahvinkittaaminen,suklaansyönti,soppailu, jne, kts. ketju kanala,jos ei miellytä että joku nuuskaa, siirry seuraaavaan, mitäs tänne sitä tulet ihemettelemään ja valittamaan.nyt palo hihat multakin.jos on varaa valitA SEURASI niin laita ilmoitus:etsitään nuuskaamatonta naista tositarkoituksella.itse en polta ja nuuskaa, mutta mullakin on paheita, ja sen verran on elämänkokemusta ettei kannata natista pikkuasioista, maailmassa on suurempiakin asioita.
tais osua arkaan paikkaan. Niin... ehkä on liian vaativaista odottaa että toinen ei nuuskaisi eikä tupakoisi, ja joisikin vain kohtuudella -toisaalta, itse olen sellainen, joten kyllähän meitäkin on. Surullista jos sinä et voi koskaan valita naistasi, vaan täytyy ottaa sellainen joka huolii sinut. Kenties itsetutkiskelun paikka?
Tsemppiä!
Ei tod. täydy mitään, ei vielä niin huonosti sentään asiat;))ja en minä naisia niin objektimielessä ajattele, että pitäis ajatella vaan valitsevansa, sellainen kuulostaa jotenkin--kyyniseltä, eikö totta?tästä voisi vaihtaa enemmänkin mutta kysehän oli niin pikkujutusta kuin nuuska ;)
mikään ihan pikku juttu. eikä näemmä monen muunkaan, joka aiemmin on kirjoittanut. Mutta kukin taaplaa tyylillään. iyh.
että kyllähän se yleensä kuitenkin valitaan se seurustelukaveri... Vai miten sinä sen teet? Elämä on valintoja täynnä, ja usein niistä valinnoistaan täytyy jopa kantaa vastuu...
En usko kohtaloon vaan sattumien summaan, ja sattumien summasta voi kehittyä paljonkin. Sattuuhan sitä kaikennäköistä. Vaan eipä taida kuitenkaan tämä nuuskaaaminen niin yleistä olla, koska esim kukaan nuuskaaja ei ole pahemmin kirjoitellut.
Vastuustakin voisi keskustella enemmän, mutta aloita sinä uusi ketju, palataan asiaan.onhan siinä se hyvä puoli, ettei mene neideille savua silmiin, ja jos ei kovin intiimiä kontaktia ota heti kättelyssä, niin ei sitä edes vahingossa niele. lopetan osaltani keskustelun nuuskasta. ja siirryn muihin aiheisiin. kiitos mielenkiinnosta.
.. mutta en mie vaan jaksa napista ja valittaa pikkuasioista, vaikken tavasta niin tykkääkään. Hän on ihana ihminen ja kai sitä nyt yhden paheen toiselle suo.
Ei ehkä kannata ottaa asiasta niin paljoa ressiä.
Ei hänkään valita siitä kun poltan tupakkaa tai shoppailen viimeiset rahani.Että paheensa kulakin.. ;)
Mullekin oli täysi yllätys että niin moni varsinkin urheileva nainen käytää nuuskaa. Luulin pitkään että vaan miehet käyttää ja pidin itteeni etenkin ällöttävänä, mutta myös kummajaisena koska myös käytin nuuskaa.
Mielestäni nuuskaaminen ja etenkin naisten nuuskan käyttö on todella ällöttävä tapa ja ennenkaikkea ruman näköisä ja vieläpä epäseksikästä!! Siksi oma nuuskankäyttö onkin todella ällöttävää ja inhottaa mua itseäkin. Tapa on kuitenkin sellainen, että siitä on huomattavan vaikea päästäeroon jos esimerkiksi vertaa sitätupakointiin. Nuuska menee suoraan verenkiertoon ja siinä on huomattavan paljon enemmän esimerkiksi nikotiinia kun vaikkapa tavallisessa tupakassa. Olen yrittänyt lopettaa pariinkiin kertaan mutta hankalaahan se on...niinkun kaikki nuuskan käyttäjät tietävät. mulla on kuitenkin hyvä neuvo: älä laita nuuskia pakastimeen vaan johonkin huoneenlämpöisen paikkaan ja kun "teho" niistä loppuu pikkuhiljaa, niin samalla kun käyttää...mun ei ainakaan tenyt enää niin paljoa mieli. Nyt kun ne on vielä loppu niintoivottavasti en enää hankikaan lisää!
Käytin yhteensä noin viitisen vuotta nuuskaa. Kuvittelin sen olevan jotenkin parempi vaihtoehto, kun tuli urheiltuakin melko paljon. Tosin, tuli sitä tupakkaakin polteltua siinä sivussa. Pari vuotta sitten lopetin molemmat huvit. Ja voin sanoa, että se kävi melko helposti. Se, että käyttääkö muut nuuskaa, on minulle aika sama, koska jokainen tekee omat ratkaisunsa ja elää oman elämänsä.
Ja kommenttina jonkun aikaisempaan vastaukseen, että pikku-butchit vaan käyttävät nuuskaa. Noh, olen siitä poikkeuksellinen, että olen kyllä pitkine hiuksineni ja yleiseltä habitukseltani suhteellisen naisellisen näköinen, että eipä se nuuskan käyttö ulkonäköä katso.
...eipä se ulkonäköä katso. Itsekin olen aika naisellisen näköinen mutta kun on nuuska huulessa niin kyllä se naisellisuus karisee niin omissa kuin muittenkin silmissä!
ootte nirsoja, buuuu!!!