NG on syyllinen

Olisiko tappaja jättänyt yhden todistajan henkiin, kun muut niin perusteellisesti kylmäsi, olis varmaa 10 kertaa vetäny NG puukolla ja kivellä päähän. Kyllä NG käytös ja olemuskin viittaa syyllisyyteen, ei puhu mitään, ettei puhu ohi suunsa. Poliisin taktiikka petti, hän oli jo murtumassa "15v tuli" lausunnon aikaan, ristikuulustelua ja hiostusta olisi tullut jatkaa ja nauhoittaa hänen murtumisensa. No helvetti sitä murhamiestä odottaa, ei pääse kavereiden verta pakoon, Jumala hoitaa homman.
312671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

kuka mahtoi olla hengissä ja kuka ei? Sekin on käynyt ilmi, että oli tarkoitus raahata uhrit järveen jolloin varmasti olisivat kuolleet jos siellä oli vielä heikkoa liekkiä jäljellä.

Elintoiminnot tuppaavat käydä joskus HYVINKIN pienellä liekillä.

Äänestä

3 muulla oli pahoja käsivammoja puolustautumis tilanteessa, mutta ng ei mitään - eikö vähän outoa?

Äänestä
  • riittää tekemään hiljaiseksi?

    Äänestä

  • JA YKSI ISKU kirjoitti:

    riittää tekemään hiljaiseksi?

    Ei kyllä ymmärrä.

    Äänestä

  • "Vakavat "puolustusvammat:

    Boisman: Vasemmassa kädessä hankautumaa.
    Mäki: Ruhjevamma oikean käden nimettömässä sormessa.
    Jäänyt ilmeisesti pään ja aseen, kiven tai muun, väliin.
    Björklund: Kämmenselissä ihohankaumaa.

    Äänestä


  • olisivat jääneet elämään, heidänkin puolustautumisvammat ja nirhamat olisivat parantuneet samalla tavalla kuin Nisseltäkin ovat aikojen kuluessa parantuneet. Sairaaalassa eivät vain aivan pikku nirhaumista paperille kirjoittaneet kun oli vakavampiakin vammoja.

    Niin järkevä ja yksinkertainen selitys siihen on!

    Äänestä

"uskoa" tietyllä tavalla syyttömyyteensä, hän on lukinnut mielensä ja torjunut nuo kauheat tapahtumat pelosta ja metettänyt tältä osin muistiaan ja elänyt jonkilaista zompimaista elämää koko elämänsä, mutta kyllä ne siellä alitajunnassa on ja esim hengellisessä tilaisuudessa voi tulla raju pysähtyminen, mikäli hän sellaiseen uskaltaa mennä, jota kyllä epäilen.

Äänestä
  • Pidä jo suusi kiinni täällä, sillä tuollaiselle luuserille nauravat jo naurismaan aidatkin. Luuletko olevasi fiksumpi, kuin Espoon kärjäoikeuden tuomarit? Luuletko olevasi pätevämpi laintuntija, kuin Suomen arvostetummat oikeustieteen professorin, jotka heti naurettavat syytteet luetteuaan tiesivät, että kiville menee koko homma.

    Tyhmyytesi osoitat syytelemällä oikeudessa lopullisesti syyttömäksi todettua syylliseksi.
    Se saattaa tulla sinulle kalliiksi, jos vielä kaun auot naamaasi täällä.

    Äänestä

pellolla 170 cm pitkä linnustajien näkemä, jos NG oli 180 cm ?

Äänestä
  • olla se murhaaja!

    Äänestä

  • .........

    Äänestä

  • ja parilla kiven murikalla? Vai olisiko sittenkin verenhimoinen saatananpalvojajengi päättänyt uhrata nuoret saatanalle, aika erikoinen rituaali?

    Ainut eloonjäänyt vaikuttaa käytökseltään paatuneelta syylliseltä, vaikka sitä ei poliisin aikanaan hölmöilyn takia voi enää kunnolla todistaakaan. Poliisi uskoi sen mitä NG halusi heidän uskovan ja rikospaikka jätettiin tutkimatta ja eristämättä. Kunnollisella tutkimuksella NG olisi voinut narahtaa jo silloin.

    Äänestä

  • parempi pysyä totuudessa eikä ruveta valehtelemaan.

    Äänestä

Toivottavasti Nissen lakimies poimii viestisi ja jättää tutkintapyynnön poliisille!

Äänestä
  • Mistä on kysymys?

    Äänestä

  • jonkun tunnustaneen jo häkissä sun logiikallasi.

    Äänestä

  • ???

    Äänestä

  • Opettele ensin alkeet englanninkielestä ennenkuin yrität, yksi sana ja sekin väärin kirjoitettu. Voi W

    Äänestä

  • niin opettele kirjoitti:

    Opettele ensin alkeet englanninkielestä ennenkuin yrität, yksi sana ja sekin väärin kirjoitettu. Voi W

    varning =varoitus toisella kotimaisella, du idiot!

    Äänestä

  • varning kirjoitti:

    varning =varoitus toisella kotimaisella, du idiot!

    Hehe.....joo.

    Äänestä

onneksi homma kesken kun huomasi lintupoikien tulevan. Sanoi vain lähtiessään, että "tapan vielä sinutkin."

Äänestä

Totuuskomissio taitaa nyt olla vähän väärässä
sillä kukaan ei vie asiaa hoviin,mutta kun teillä
näyttää olevan niin helvetin varmat tiedot nissen
syyllisyydestä,niin tehän voitte perustaa vaikka
salaseuran,jossa sitten puuhaatte mitä puuhaatte.

Perustakaa vaikka me vihataan nissee kerho ja
muistakaa hakee ne lääkkeet lääkäriltä kun näyttää
lääkkkeet olevan loppu.

Kukaan ei nosta hoviin asiaa joka on jo poliisinkin mielestä täysin turhaa,siis ikänsä
rikospuolella olevien ihmisten,joilla varmaan
löytyy ammattitaitoa ratkaista rikoksia kun
esimerkiksi teillä ikinä,koska MITÄÄN näyttöä
ei ole nissen syyllisyydestä,mutta kun tommoset
ihmiset kun te ette ikinä näytä antavan periksi
ja myöntävän sitä tosiseikkaa että te olitte väärässä.

Mutta leikkikää siellä vaan pikkuset noita
poliisileikkejänne,ja jättäkää rikosten ratkomiset
ammattimiehille,jotka edelleen ovat sitä mieltä
että asia on loppuun käsitelty JA SILLÄ SOPULI..

Äänestä

Nilssin teilaajat huom!
Kirjoittanut: TietäjäM 13.10.2005 klo 21.11
   Nyt olisi korkea aika pitää turvat tukossa ja olla syyttelemmättä oikeudessa vapauttavan tuomion saanutta Nilssiä.

Nils voisi periaatessa nostaa syyttteen jokaista häntä tämän jälkeen murhaajaksi kutsuvaa kohtaan.
IP:n perusteella jää helposti kiinni, ellei ole varmistanut taustojaan.

Vaikka olittekin tyhmiä ja vetelitte hatuistanne kaikelaista perätöntä paskaa, niin nyt on syytä pitää suut visusti supussa.

Itse olin alusta alkaen täällä Nilssin syyttömyyttä puolustamassa, sillä keksityn motiivin varaan ei voi mitään rakentaa ja rotevaksi mainittu Nils muistutti poikavuosinaan lähinnä kukkakeppiä.

Boismanin ja Nilssin painivalmentakin kertoi, että pojista näki jo niihin aikoihin, että ovat liian kesyjä luonteeltaan kamppailu-urheiluun.

Kesyluontenen pojankloppi ei todellaan tapa kolmea ystäväänsä vaikka olisi koko loppuelämän vailla seksiä.

Poliisit ja syyttäjät saivat kunnolla takkiinsa, sillä, maineen ja kunnian hakeminen ei oikein natsannut.    

Äänestä
  • Ketään ei ole syytelty eikä uhkailtu, on vain keskusteltu mediassa julkaistusta aineistosta yleisllä tasolla. Mihin sinä yhdistät nämä jutut? Ei näillä voi mitään todistaa, ketään ei ole mainittu nimillä ja sosiaaliturvatunnuksilla, ketään ei syytellä? Keskustelu on yleisellä tasolla, sananvapauden tasolla? Ketä nimität tyhmäksi? Mikä on IP-osoitteesi? Janoan kunnianloukkaussyytettä...

    Tulkaa nyt järkiinne hyvät ihmiset!

    Äänestä

  • Sivullinentietäjä kirjoitti:

    Ketään ei ole syytelty eikä uhkailtu, on vain keskusteltu mediassa julkaistusta aineistosta yleisllä tasolla. Mihin sinä yhdistät nämä jutut? Ei näillä voi mitään todistaa, ketään ei ole mainittu nimillä ja sosiaaliturvatunnuksilla, ketään ei syytellä? Keskustelu on yleisellä tasolla, sananvapauden tasolla? Ketä nimität tyhmäksi? Mikä on IP-osoitteesi? Janoan kunnianloukkaussyytettä...

    Tulkaa nyt järkiinne hyvät ihmiset!

    Täällä on mainittu kymmeniä, ellei satoja mies nimeltä Nils Gustaffson ja samoissa yhteyksissä häntä on myös nimitelty murhaajaksi! Etkö sinä taukki osaa edes lukea? Anonyymiä nimimerkkiä, esim. sinua voi solvata ja haukkua miten kukin tahtoo ja siksi nimeänkin sinut idiootiksi.

    Äänestä

  • TietäjäM kirjoitti:

    Täällä on mainittu kymmeniä, ellei satoja mies nimeltä Nils Gustaffson ja samoissa yhteyksissä häntä on myös nimitelty murhaajaksi! Etkö sinä taukki osaa edes lukea? Anonyymiä nimimerkkiä, esim. sinua voi solvata ja haukkua miten kukin tahtoo ja siksi nimeänkin sinut idiootiksi.

    ..........

    Äänestä

15 vuotta tuli....heh,heh,heeee

Äänestä

Sinä kuvittelet kait olevasi Jumala, kun esität Jumalan nimissä, että Jumala rankaisee NG:tä. Olen alun alkaen uskonut hänen syyttömyyteensä. Et taida olla oikein hyvä ihmistuntija etkä osaa lukea kehon kieltä, kun syyllisenä pidät.
Helvetti odottaa vain sellaisia, jotka tuomitsevat itse. Jeesus sanoi "älkää tuomitko, ettei teitä tuomittaisi". Se sanoma on pätee tänäkin päivänä.

Taidat olla raukka ja ressukka, jonka on saatava pahanolon tunteellesi joku kohde, kun et kestä NG:n vapautusta.

Äänestä
  • Mitä ihmettä uskontoa tähän vedetään...ei tämä ole mikään uskomisen asia. Tässä on katsottava totuutta silmiin. Tämä oli erittäin raaka murhatyö.

    Äänestä

  • Ateisti kirjoitti:

    Mitä ihmettä uskontoa tähän vedetään...ei tämä ole mikään uskomisen asia. Tässä on katsottava totuutta silmiin. Tämä oli erittäin raaka murhatyö.

    Oliko jutussasi jotain uutta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuuskomissio kirjoitti:

Olisiko tappaja jättänyt yhden todistajan henkiin, kun muut niin perusteellisesti kylmäsi, olis varmaa 10 kertaa vetäny NG puukolla ja kivellä päähän. Kyllä NG käytös ja olemuskin viittaa syyllisyyteen, ei puhu mitään, ettei puhu ohi suunsa. Poliisin taktiikka petti, hän oli jo murtumassa "15v tuli" lausunnon aikaan, ristikuulustelua ja hiostusta olisi tullut jatkaa ja nauhoittaa hänen murtumisensa. No helvetti sitä murhamiestä odottaa, ei pääse kavereiden verta pakoon, Jumala hoitaa homman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu