kertoa millainen Tommi oli "pienenä"...
Hämärä muistikuva kyllä on hänestä muutaman vuoden takaa kun olimme sukulaisissa (asuvat aivan siinä lähellä). Olisi kiva tietää...
Osaisiko joku
5
766
Vastaukset
- Niinpä niin
olla muutama vuosi sitten kovin pieni?
Epäilen... - urheiluhullu-92
Tää on kaikki sitten ihan faktaa. tommi oli hyvin urheilullinen ja harrasti monia palloilu lajeja. ja kotona oli aina se peri aate että ensin työ, sitten leikki. tommihan oli ikäluokkansa parhaita pelaajia jalkapallossa vielä 17 vuotiaanakin kunnes sitten isä Juhani vetäisi (siis ei pakoittanut) tommin pituushypyn parii. siis aikalailla moni lahjakkuushan se tommi on :) toivottavasti oli apua :) ja multa voi kysellä lisää:) tiedän aika paljon tommista!
- esztelle
ihmeessä lisää. Olen pelkkänä korvana...
Kiitos muuten tästäkin! - jutta*****
esztelle kirjoitti:
ihmeessä lisää. Olen pelkkänä korvana...
Kiitos muuten tästäkin!mukava poika. Tunsin hänet oman poikani urheiluharrastuksen perusteella jo varmaan alle 10 vuotiaasta, en muista tarkkaan.
Hyvä hän oli urheilijana aina ja ihan hauskan tuntuinen poika.
Vaikka oma poikani hänet joskus paljon nuorempana voittikin pituushypyssä, niin Tommi meni kuitenkin hurjin askelein eteenpäin ja oli TODELLA KIINNOSTUNUT urheilusta..
Ei minkäänmoista pahaa sanottavaa - ihan tavallinen mukava pojannaskali. - esztelle
jutta***** kirjoitti:
mukava poika. Tunsin hänet oman poikani urheiluharrastuksen perusteella jo varmaan alle 10 vuotiaasta, en muista tarkkaan.
Hyvä hän oli urheilijana aina ja ihan hauskan tuntuinen poika.
Vaikka oma poikani hänet joskus paljon nuorempana voittikin pituushypyssä, niin Tommi meni kuitenkin hurjin askelein eteenpäin ja oli TODELLA KIINNOSTUNUT urheilusta..
Ei minkäänmoista pahaa sanottavaa - ihan tavallinen mukava pojannaskali.Mukavan tuntuinen kaveri on hän vieläkin...on kiva kuulla lapsuusajoistakin tosiaan.
Taitaa pitää paikkansa jutut hyvinkasvatetusta nuoresta miehestä joka on vielä älykäskin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643295Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433107- 432468
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1022250- 311913
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851415- 391300
- 811142