Huomio Hermes!

Jukurit ryöpytti Hermestä peräti 10–2 (4–0, 2–2, 4–0). Tappion myötä Hermes valahti sarjassa toiseksi viimeiseksi.
VALMENTAJA KIERRÄTYKSEEN!
131954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ois kiva ku tavalliset tallaajatkin pääsis nauttimaan jäälle, mut ei!
siellä ne hermeläiset omii koko kaukalon!(häviävät vieläpä kaikki ottelut) :)
oisko päättäjillä/isokenkäisillä aihetta tarkistaa tilannetta?
magee jäähalli kokkolassa mut ei kokkolalaisten käytettävissä!
isä ja poika tahtois jäälle, siis oikein halliin!
sehän on melkein joka pojan ja miksei iskänki haave lämiä oikein hallissa!?????
-voitais maksaakkin-
;)

Äänestä
  • Tälläkin viikolla hallissa on 13h vapaavuoroja. Kolme kertaa olen poikani kanssa tällä vikolla siellä käynytkin. Olen ihmetellyt miksei muita ole näkynyt. Ehkä ajat ovat huonot tai sitten niistä ei olla edes tietoisia. Ei muutakuin kaikki "vippailemaan"...

    -Ollaan myös maksettu-

    Äänestä

  • Kyllä jäälle vapaavuoroilla pääsee,mutta tuleville jääkiekkoilijoille (hermes junoiorit) pitää antaa myös paljon jääaikaa. Me vanhemmat maksamme rahalla ja työllä, että pojat pääsee luistelemaan.

    Äänestä

  • vanhempi kirjoitti:

    Kyllä jäälle vapaavuoroilla pääsee,mutta tuleville jääkiekkoilijoille (hermes junoiorit) pitää antaa myös paljon jääaikaa. Me vanhemmat maksamme rahalla ja työllä, että pojat pääsee luistelemaan.

    maksaa ja tehä töitä enemmän,,,, Vittua valitat?

    Äänestä

Mielestäni kaupunki voisi kohtuullisen pienellä sijoituksella nostaa esimerkiksi tekojään käyttökapasiteettia. Besthall varmaan mielellään toimittaisi katon tekojää päälle ettei oltaisi sään armoilla!?Paljon paskempaankin on kaupunki rahaa törsännyt!!

Äänestä
  • olis puukkomiehillekkin töitä kun rättejä halkoo.

    Äänestä

Tätä kyytiä muukalaislegioona pelaa kohta 3-divisioonassa.

Äänestä
  • Jeppis Hockey on tulossa,ostavat Kokkolan jäähallin.

    Äänestä

iivari vielä?

Äänestä
  • Iivarikin mahtuisi vielä keveästi tuohon porukkaan!

    Äänestä

  • no fani kirjoitti:

    Iivarikin mahtuisi vielä keveästi tuohon porukkaan!

    Iivari elävä legenda,nykyinen trasselikauppias.Viinaa se äijä on kyllä juonut.

    Äänestä

Tuskin ihan valmentajan syy on täysin jos joukkue ei pärjää... En ole kyllä koskaan syyttänyt opettajaa jos oppilas on huono..? Typerä vertaus joka tapauksessa.. Eikö kokkolalaiseen umpikaaleen mene ajatus; Kokkola ei ole yksinkertaisesti hyvä jääkiekossa?

Äänestä
  • On se valmentajan syy,sekun on joukkueen johtotähti.Joten sellainen joukkue,kuin valmentaja.piste.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mölli Keihänen kirjoitti:

Jukurit ryöpytti Hermestä peräti 10–2 (4–0, 2–2, 4–0). Tappion myötä Hermes valahti sarjassa toiseksi viimeiseksi.
VALMENTAJA KIERRÄTYKSEEN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu