missä olis

Onko Dublinissa varsinaisesti kirpputoreja.Luin Berlizin oppaasta että jotain tori tyyppisiä on mutta en oikein tiedä millaisia ne sitten on..oon menossa marraskuun puolivälissä..
1470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sorry, Dublinista en tiedä, mutta jos hyppäät Dublinin keskustasta etelää kohti menevään DARTiin (paikallisjuna), niin pääset reilussa puolessa tunnissa esim. Bray'hin. Bray'ssa on joka sunnuntai "Sunday Bazaar", joka on tosin enempi ns. arts & crafts market kuin kirpputori. Tässä linkissä muutama valokuva:
http://forum.brayforum.com/viewtopic.php?t=382

Sen verran kun hintoja tuli kyseltyä, niin eivät olleet kovin pahoja. Siellä oli kaikenlaista kivaa - koruja, tarroja, sekalaista taidetta, neuleita, yms..

Bray'ssa on myös kirpputori, mutta en nyt muista varmuudella onko sekin sunnuntaisin.. Se on joka tapauksessa ihan DART-aseman lähellä, ja paikan päältä saa varmasti sinnekin ohjeita. (Social Welfare -toimiston kanssa samassa rakennuksessa).

Muutenkin Bray on ihan kiva pikkukaupunki, jos tänne satut eksymään =) Kauppoja löytyy esim. Quinsboro Roadilta ja Main Streetilta, ihan kävelymatka asemalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirppari Dublinissa kirjoitti:

Onko Dublinissa varsinaisesti kirpputoreja.Luin Berlizin oppaasta että jotain tori tyyppisiä on mutta en oikein tiedä millaisia ne sitten on..oon menossa marraskuun puolivälissä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu