Case Open

Bodom ceissi jäi avoimeksi ja näyttöä kertyi yhtä paljon kallistamaan kupin molempiin suuntiin.

Miksi Ritva saa pilkkaa osakseen kun sanoi tämän ääneen?

Miksei esim. se kuolaava maalaissyyttäjä (Jkylä)?

Vapauttavat perustelut olivat sosiaaliset eivät juridiset.
9614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hanki itsellesi elämä, se on juuri sinulle nyt kaikkein tärkeintä.
Kun olet päässyt jonkinlaiseen elämänhallintaan hommaa itsellesi Espoon käräjäoikeuden päätös ja lue se tarkaan. Se on ainoa dokumetti joka on faktaa, kolmen murhatun lisäksi.

Äänestä
  • jutussa ketään kiinnostaa on syyttömän testamentti.

    Äänestä

  • "Hanki itsellesi elämä, se on juuri sinulle nyt kaikkein tärkeintä."

    Hyvä argumentaatio vaikka en olekaan viestiketjun aloittaja, mutta muuten Erkki - samaa sinulle get a life.

    " Espoon käräjäoikeuden päätös ja lue se tarkaan. Se on ainoa dokumetti joka on faktaa, kolmen murhatun lisäksi."

    Ainoa ja toistan ainoa mikä asiassa on "faktaa" on se, että 3-henkilöä on murhattu.

    Äänestä

että SYYTTÄJÄ EI USKONUT NILS GUSTAFSSONIN SYYLLISYYTEN.

Tuolla tyynyllä on NG'n hyvä nukkua.

Äänestä
  • sillä takilla ja kertoi uineensa irmelin uimapuvussa?

    Uskoiko puolustus 100% syyttömyyteen?

    ei se siltä näyttänyt.

    Äänestä

Tapaus ei jäänyt avoimeksi, vaan käräjäoikeus hylkäsi syytteen ja päätöksen perustelut ovat niin vakuuttavat, että syyttäjät totesivat valittamisen toivottomaksi ja tyytyivät tuomioon.

Santavuori saa huutia täysin aiheesta. Hänhän lehtikirjoituksissaan spekuloi laajasti, kuinka Gustafssonilla oli aikaa tehdä lavastus, piilottaa kengät jne. Käräjäoikeus on hylkäsi syytteen ja myös perusteli seikkaperäisesti miksi näin tapahtui.

"Kuolaava maalaissyyttäjä" Jyväskylästä ennusti jutun lopputuloksen aivan oikein, eikä ollut ainoa. Olihan mm. Helsingin yliopiston oikeustieteellisen tiedekunnan professori Erkki Aurejärvi sitä mieltä, että edes syyttämiskynnys asiassa ei ylittynyt. Olen täysin samaa mieltä.

Syytteen hylkäämisen perustelut olivat nimenomaan juridiset. Syyttömyyttä tukevat seikat olivat selkeästi painavammat kuin syyllisyyttä tukevat.

Tuomion lukemisen jälkeen tämän ymmärtää kyllä maallikkokin. Mutta jotenkinhan Santavuoren on asiaa seliteltävä, kun hänen arviointikykynsä petti täydellisesti koko kansan silmissä.

Äänestä
  • syyttömän tarinoista kuulusteluissa?

    kai katsoit kaikki ne videot?

    Äänestä

ja älykkö, saa insinöörien kivekset nousemaan ylös ja saa miehet hakeutumaan kiltisti tossun alle?

Äänestä
  • puolustaisi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Santavuori Rulez kirjoitti:

Bodom ceissi jäi avoimeksi ja näyttöä kertyi yhtä paljon kallistamaan kupin molempiin suuntiin.

Miksi Ritva saa pilkkaa osakseen kun sanoi tämän ääneen?

Miksei esim. se kuolaava maalaissyyttäjä (Jkylä)?

Vapauttavat perustelut olivat sosiaaliset eivät juridiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu