Ryijy?

Olemme etsimässä olohuoneeseemme ryijyä. Kovin vähän on kaupoissa malleja. Muutama tekijä löytyy netistä (Vuorelma, Ryijypalvelu-RP, Suomen käsityön ystävät), mutta kaipaisimme lisää vaihtoehtoja. Osaisitteko neuvoa?
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Avotakan myydään palstalla usein yksityisten ilmoituksia. Oletko katsonut. Meillä itsellä vanha jo antiikiksi luokiteltava isoäidin tekemä ryijy seinällä. Hieno on mielestäni! Toivottavasti löydätte omanne.

Äänestä

...soittaa käsityökeskuksiin ja/tai alan oppilaitoksiin. Taitava tekijä tekee sovitulla hinnalla ryijyn vaikka omista luonnoksista/valokuvasta, siinä avautuu jo aivan uusi vaihtoehtomaailma. Tietysti kannattaa varmistaa ensin, että kyseessä on todella "taitava" tekijä, eikä vain joku, joka väittää osaavansa. (ryijyjen lankasekoitusten teko vaatii kehittynyttä värisilmää muiden ominaisuuksien ohella)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistä kirjoitti:

Olemme etsimässä olohuoneeseemme ryijyä. Kovin vähän on kaupoissa malleja. Muutama tekijä löytyy netistä (Vuorelma, Ryijypalvelu-RP, Suomen käsityön ystävät), mutta kaipaisimme lisää vaihtoehtoja. Osaisitteko neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu