http://www.airlinemeals.net/meals/Blue1.html
http://www.airlinemeals.net/meals/Finnair.html
http://www.airlinemeals.net/meals/AirFinland.htm
ei tullut muita suomalaisia yhtiöitä mieleen. täällä kun aina välillä kysellään mitä eri yhtiöissä tarjoillaan, noista linkeistä pitäisi löytyä!
http://www.airlinemeals.net/meals/Finnair.html
http://www.airlinemeals.net/meals/AirFinland.htm
ei tullut muita suomalaisia yhtiöitä mieleen. täällä kun aina välillä kysellään mitä eri yhtiöissä tarjoillaan, noista linkeistä pitäisi löytyä!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kannattaa kuitenkin huomioida, että ruoat vaihtuvat tietyn aikavälein, ja eri reiteillä on eri pöperöt ja lähtöaikakin vaikuttaa.
Esimerkiksi tuo Air Finlandin ruoka on Luulajasta Hurghadaan, mutta suomesta lähtevillä on ihan eri ruokaa. Mutta käsityksen saa varmasti mitä on odotettavissa!
No ainakaan yhdellä lähi-idän lennolla ei ole mitään vaihtunut. Jo useamman vuoden ollut sama pöperö tarjolla. Paluumatkalla tietty eri, mutta sekään ei ole vaihtunut.
http://www.airlinemeals.net/meals/AeroAirlines.html
Ai tuoko sun mielestäsi ateria?
Tietysti kun jopa tunnin joutuu hyrräämään lentokoneella niin pitäisihän siinä jo viiteen kymppiin tarjota viidenkympin ateria, matkasta viis!
Berlusconin maan edustamassa yhtiössä ei tarjota tuolla ajalla mitään, mikä on ihan hyvä statementti.
Ymmärrän kyllä, että yli kolmen tunnin lennoilla tarjotaan jotain, mutta että alle tunnin ei pysty ihminen olemaan ilman ravintoa. Aika ihmeellistä..? Lähtöterminaaleissa on ihan hyvin (jopa Kuopiossa) kuppiloita joista voi ostaa mieleistään evästä ja jos on kova nälkä niin on hyvä ottaa omat eväät mukaan, kun kerran matkalle on tullut lähdettyä.
Minä kait olen ihan juntti, kun en osaa ko. lennolla "vaatia" mitään. Kahvit on kiva saada.