mp3-musiikit

Miten levylle saisi poltettua MP3-tiedostomuodossa musiikkia, ei siis wav-muodossa, kuten mediaplayer tekee automaatisesti. Tarkoitus olisi saada cd-levylle mahtumaan enemmän kuin wav-muodossa!?
Osaisko kukaan neuvoa?
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yksinkertaisesti cd-polttosoftassa valiten data cd projekti ja valitsemalla projektiin haluamasi tiedostot.

tai joissain tapauksissa yksinkertaisimmillaan menemällä tiedostonhallintaan ja kopioimalla (kopioi/liitä) halutut tiedostot cd-rw asemalle. Muista ensin laittaa tyhjä levy asemaan.

Äänestä

Mikä tahansa poltto-ohjelma, vaikka Nero, easy cd creator tms. Sitten vaan biisit levylle. Sitä levyä ei sitten kyllä soiteta missään mummolta perityssä stereoissa, eli tietokoneella vaan. Jossain uusissa DVD-soitimissa kait soi ihan mp3-biisit myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hölmö kirjoitti:

Miten levylle saisi poltettua MP3-tiedostomuodossa musiikkia, ei siis wav-muodossa, kuten mediaplayer tekee automaatisesti. Tarkoitus olisi saada cd-levylle mahtumaan enemmän kuin wav-muodossa!?
Osaisko kukaan neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu