Kun mikään ei auta?!?help

Nyt tarvittaisiin pikaisia neuvoja! Kun tarkistan kovalevyni normanilla, ei löydy mitään vikoja. Mutta kun ajan the cleanerin tai ad-awaren, norman löytää verifierbug.class tiedoston ja analyysi Java/byteverify.a. Nämä sijaitsevat temp kansiossa, mutta sen poistaminen ei auta sillä se ilmestyy sinne aina uudestaan.
Mitä tulisi nyt tehdä?
7852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

EN saanut linkin sivusta oikein selvää. Oliko siinä ratkaisua ongelmaani?

Äänestä
  • 1. Disable System Restore (Windows Me/XP).
    2. Update the virus definitions.
    3. Restart the computer in Safe mode or VGA mode.
    4. Run a full system scan and delete all the files detected as Trojan.ByteVerify.

    Tossa olis niin kun poisto ohjeet.
    "mutta sen poistaminen ei auta sillä se ilmestyy sinne aina uudestaan". Tohon en osaa sanoa ihan heti mitään.

    Äänestä

käynnistä>asetukset>ohjauspaneeli>java>general>settings>säädä maximum diskspace to use = 0>sen jälkeen temporary internet files>deletoi kaikki ja poista rasti ruudusta enable caching...noilla eväillä virusilmotukset loppuu...tidostot on jar pakattuja joten tosiasiassa niistä ei ole haittaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?!?! kirjoitti:

Nyt tarvittaisiin pikaisia neuvoja! Kun tarkistan kovalevyni normanilla, ei löydy mitään vikoja. Mutta kun ajan the cleanerin tai ad-awaren, norman löytää verifierbug.class tiedoston ja analyysi Java/byteverify.a. Nämä sijaitsevat temp kansiossa, mutta sen poistaminen ei auta sillä se ilmestyy sinne aina uudestaan.
Mitä tulisi nyt tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu