Elvis, Greatest hits

Siivosin tuossa vanhempieni varastoa ja löysin hukanneeksi luulemani Elvis -kokoelman.

Elvis Presley: Greatest hits. Pakkaus sisältää 6 vinyylilevyä, näyttivät olevan hyvässä kunnossakin. Vuosikertaa ei kumma kyllä näy missään, mutta arvelen paketin olevan jostain 70 -luvun lopusta / 80 -luvun alusta.

Onkohan tuolla mitään arvoa???
2394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Elikkä kysessä on sitten kokoelma levyjä missä on kaiken maailman Elvis biisejä(?) No jos luulet että ne on `70 ja `80 luvun taitteissa tehty niin ei ne tietenkään ole niin arvokkaita kun Elviksen alkuperäiset levytykset. Tietysti sekin riippuu missä ne on tehty? Mutta luulisin kuitenki että löysit ihan hienon paketin Elviksen lauluja...kaikkihan on arvokasta ja varjeltavaa (minulle) missä Elvis kuuluu ja näkyy!!

-TCB-

Äänestä

Enpä usko, että tuolla kokoelmalla niin kovin suurta rahallista arvoa on.

Luultavasti kyseessä on sama levykansio, joka omasta hyllystänikin löytyy (väriltään musta, vasemmassa reunassa Elvis valkoisessa haalarissaan kitaroineen laulaa mikkiin silmät ummessa).

Kansio on Valittujen Palojen (Readers' Digest) 70-luvun lopussa melko pian Elviksen kuoleman jälkeen julkaisema, joten todennäköisesti sitä on ostettu paljon ja luultavasti aika paljon liikkeellä edelleen.

En tiedä, mitä täysiverinen Elvis-diggari tuosta olisi valmis maksamaan. Omastani on joskus markka-aikana joku tarjonnut 300 mummoa, mutta minäpä en myy.

Kokoelma voisi kiinnostaa myöhäisherännäistä Elvis-fania, nuorta henkilöä, joka on elänyt vain cd-aikaa ja siksi pitää vinyylilevyjä jollain tavalla eksoottisina ja enemmän Elviksen aikaan kuuluvina - mitä ne tietysti ovatkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Löytökö? kirjoitti:

Siivosin tuossa vanhempieni varastoa ja löysin hukanneeksi luulemani Elvis -kokoelman.

Elvis Presley: Greatest hits. Pakkaus sisältää 6 vinyylilevyä, näyttivät olevan hyvässä kunnossakin. Vuosikertaa ei kumma kyllä näy missään, mutta arvelen paketin olevan jostain 70 -luvun lopusta / 80 -luvun alusta.

Onkohan tuolla mitään arvoa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu