Yritys

Rakkaus on ääriviivoja
kun suljen silmäni,näen kasvosi

Rakkaus on ääriviivoja
jotka piirtyy mieleeni,kauniina hämmentyneinä,pelästyneinä,ihanina

Niitä kasvoja rakastan

Niitä kasvoja,jotka ei unohdu mieletäni

Ei unohdu koskaan

Jos vain tajuan,tajuan,että rakastan
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kerta jännittää aina eniten. Muistan kun itse kirjoitin ekä kerran tänne, ennakkoluuloisena ja epävarmana. Mutta se on turhaa. Täällä on tilaa meille kaikille ja ainakin jokaiselle uudelle kirjoittajalle. Tervetuloa! Alku ei ollut ollenkaan huono.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerta ensimmäinen täällä kirjoitti:

Rakkaus on ääriviivoja
kun suljen silmäni,näen kasvosi

Rakkaus on ääriviivoja
jotka piirtyy mieleeni,kauniina hämmentyneinä,pelästyneinä,ihanina

Niitä kasvoja rakastan

Niitä kasvoja,jotka ei unohdu mieletäni

Ei unohdu koskaan

Jos vain tajuan,tajuan,että rakastan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu