....päivä menossa, eikä scientologeja näy palstalla kertomassa "menestyskertomuksia ja psykiatrien julmuuksista", miksiköhän ?
Minne lieneet kadonneet ?
Oliskohan Hubbabubba lähettänyt salaaisen viestin, että te suomalaiset scientologit olette sitten tyhmiä, joten olkaa hiljaa, jotta ette pilaa asiaamme.
Viikonlopun uutisissa oli muuten juttua tulevasta puoskarilaista.
Turussa oli saanut hypnologi tuomion asiakkaan raiskauksesta ja toinen juttu puoskarihoidon rahaepäselvyyksistä on menossa oikeuteen.
Koskakohan näemme scientologien päätyvän käräjien penkille käristymään ?
D :)
Kolmas....
9
463
Vastaukset
- ORIGINALTutkija
...ne on Edwinin luona kylässä!
Ruth on leiponut nisua.- Dekkari.
....OT.
Niin onhan se varmasti kiva käydä Edwinin ja Ruthin luona piknikillä, varsinkin kun kaiken maksaa itse.
Lukijoille tiedoksi, että kyseinen Edwin toimi aikoinaan suomalaisten scientologien linkkinä ja nettosi mahtavat "royaltit" uusista jäsenistä tässä maassa, eli lähes jokainen sillalle mennyt finski maksoi royalteja Edwinille.
Edwin hääräili myöskin aktiivisesti ristiintakauksen takapiruna.
Kyseinen heppu on kotoisin siitä maasta,jossa tehdään käkikelloja.
D :) - ORIGINALTutkija
Dekkari. kirjoitti:
....OT.
Niin onhan se varmasti kiva käydä Edwinin ja Ruthin luona piknikillä, varsinkin kun kaiken maksaa itse.
Lukijoille tiedoksi, että kyseinen Edwin toimi aikoinaan suomalaisten scientologien linkkinä ja nettosi mahtavat "royaltit" uusista jäsenistä tässä maassa, eli lähes jokainen sillalle mennyt finski maksoi royalteja Edwinille.
Edwin hääräili myöskin aktiivisesti ristiintakauksen takapiruna.
Kyseinen heppu on kotoisin siitä maasta,jossa tehdään käkikelloja.
D :)...löytyy myös mainintoja erään ranskalaisen scientologin päiväkirjoista. Kyseinen scientologi kun sattui kuolemaan PSYYKKISIIN kipuihin kun lainaili skeido kavereilleen rahaa ja nämä jättivät maksamatta.
Kyseinen edesmennyt sceidologi jätti viimeisenä toivomuksenaan vaimolleen päiväkirjansa ja halusi niiden julkaistavan.
Miten tämä on mahdollista Alt jne. ? - Dekkari.
ORIGINALTutkija kirjoitti:
...löytyy myös mainintoja erään ranskalaisen scientologin päiväkirjoista. Kyseinen scientologi kun sattui kuolemaan PSYYKKISIIN kipuihin kun lainaili skeido kavereilleen rahaa ja nämä jättivät maksamatta.
Kyseinen edesmennyt sceidologi jätti viimeisenä toivomuksenaan vaimolleen päiväkirjansa ja halusi niiden julkaistavan.
Miten tämä on mahdollista Alt jne. ?.. on tunnetusti varsinainen "Touhu-Eetu", tosin hänen kuvionsa eivät kestä päivänvaloa kaikkialla.
Tosin ei taida palstalla riekkuvat scientologian "mainosmiehet" tietää tuon taivaallista "Eetun" seikkailuista scientologian ihmemaassa.
D:) - ORIGINALTutkija
Dekkari. kirjoitti:
.. on tunnetusti varsinainen "Touhu-Eetu", tosin hänen kuvionsa eivät kestä päivänvaloa kaikkialla.
Tosin ei taida palstalla riekkuvat scientologian "mainosmiehet" tietää tuon taivaallista "Eetun" seikkailuista scientologian ihmemaassa.
D:)...sai ristiintakausten yhteydessä "royalteina" 211 000 dollaria !!!!!
Siinä meni muuten moni talo myyntiin, perheitä hajosi... kärsimykset näiden "hyväntekijöiden" jäljiltä olivat valtavat ja kaikki ei vieläkään ole toipuneet saati sitten taloudellisesti kuivilla. - Dekkari.
ORIGINALTutkija kirjoitti:
...sai ristiintakausten yhteydessä "royalteina" 211 000 dollaria !!!!!
Siinä meni muuten moni talo myyntiin, perheitä hajosi... kärsimykset näiden "hyväntekijöiden" jäljiltä olivat valtavat ja kaikki ei vieläkään ole toipuneet saati sitten taloudellisesti kuivilla...Eetun saama summahan on "vain" 10 % koko summasta.
On se niin "halpaa" tuo scientologia.
Jokainen pystyy laskemaan, tuosta summasta paljonko suomalaiset scientologit sijoittivat "sillalle".
D :)
- No yksi
Sciento spämmää päivittäin satanismipalstaa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000257&posting=22000000011226771 - Karvonen
Mielenkiintoista miten scientologien toimintaperiaatteet heijastuvat tällekin palstalle. Yleensä propagointi alkaa samalla kellonlyömällä kun dianetiikkakeskus avaa ovensa. Linjoilla on yleensä kaksi aktiivia, sitten "yövartija" jatkaa keikkua pitkälle aamuyöhön. Ja kuten kunnon tiukkaa hierarkista järjestystä noudattavassa yhteisössä pitääkin, "vartiovuorot" vaihtuvat säännöllisesti.
Sananvapaus sceidojen keskuudessa tulikin todettua tuolla hintatiedustelukysymyksellä. Todettuaan, että propagoinnilla tulee tällä palstalla säännöllisesti turpaan 6-0 ja omatkin alkavat jo pohdiskella liikaa vääriä asioita, on nyt uudelleenarvioinnin paikka. Kenelläkään scientologilla ei ole lupa kirjoitella tänne ennenkuin uusi strategia on luotu. Mitä ilmeisimmin tieto Dekkarin kirjasta on säikäyttänyt pahemman kerran, että nyt kannattaa pitää matalaa profiilia.
Hyvä näin, sillä nyt voimme keskittyä pohdiskelemaan syvemmin huuhaa-puoskarointiin liittyviä vaaratekijöitä ja niitten aikaansaamia inhimillisiä kärsimyksiä.- Dekkari.
...hiljaa olemisesta.
Se olisi kannattanut aloittaa jo kauan sitten, nyt kun on vähän liian myöhäistä, kun "housuun hurahti".
Kirja tulee ja se on fakta.
D :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996114
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804802Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983055Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351077Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861039Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774