Syön ,juon kyyneleitä.
Kyynelten meren aalloilla.
Rannaton,sannaton,meri
asuu meissä?
Sielä elämän laiva seilaa,
aalloila,harjapäillä.
Sataa,on kyynelten aika.
Mitä nuo kyyneleet saakaa aikaan?
Mahtuuko ne kaikki,elämäni mereen?
Meri.
6
258
Vastaukset
- Helmikankare
maailman merissä on tilaa meidän molempien kyynelille, vaiks niitä on kyll viimepäivinä taas riittänyt. Tarviitko muuten lisää näästyykejä. Ostin juuri ison tukon lisää, riittää niistä ehkä sinullekin.:):):)
- TöllinLiisa
Kiitos nästyykeistä,minäki ostin ison paketin.Joo ,kait se meri on jossain ,missä nuo kyyneleetki saa levon? Läksin mökille ja sielä tas oikein möyhäsin,kaunis ilmaki vielä.Sielä huomasin ,miten runosuoni ,sielkäki sykki?Kiitos Helmii,taas hymyillään ja hyvää päivän jatkoo
- Runoniccari
Kyynelten merikö vallannut mielen,syvällinen
ja surullinen on runosi,minä olen merellä
seilatessa ihastellut,että merellä on myös
aurinkoinen puoli,aurinkoista ja hyvää mieltä
sinullekin:)))- TöllinLiisa
Totta merellä paista aurinkoki ja se voi olla palkon muutaki? Mut raskaat pilvet joskus taivaan peittää,onhan se aurinko sielä pilven takan? Se vaan tänään näytti minulle kyyneleisen puolen? Mut nyt jo toisin ,olen ollu mökillä ja sielä pihahommii tehny.Aurinko sielä paistoi ja ajatukset teki siinä samlla kans työtä.Kiitos et pysähdyit,et ohite kulkenu?
- Runoniccari
TöllinLiisa kirjoitti:
Totta merellä paista aurinkoki ja se voi olla palkon muutaki? Mut raskaat pilvet joskus taivaan peittää,onhan se aurinko sielä pilven takan? Se vaan tänään näytti minulle kyyneleisen puolen? Mut nyt jo toisin ,olen ollu mökillä ja sielä pihahommii tehny.Aurinko sielä paistoi ja ajatukset teki siinä samlla kans työtä.Kiitos et pysähdyit,et ohite kulkenu?
Syksykiireitä on ollut,mutta olen kyllä käynyt
lukemassa runojasi,niinkuin olet huomannut:)
Olen pitänyt kaikista runoistasi.
Eiköhän kiireet helpota kohtapuoliin,sitten
voi paremmin keskittyä runoihinkin:))) - TöllinLiisa
Runoniccari kirjoitti:
Syksykiireitä on ollut,mutta olen kyllä käynyt
lukemassa runojasi,niinkuin olet huomannut:)
Olen pitänyt kaikista runoistasi.
Eiköhän kiireet helpota kohtapuoliin,sitten
voi paremmin keskittyä runoihinkin:)))Mietin tänään mökillä ,miten meissä asuu uskomattomia,on värii kirkasta ja on murrettuna.
Olemme freskoja ,joita maalataan kaiken aikaa?Jos ees hitusen osai tai sai siveltyy runojen muotoon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922