Hikka

Leenu81

Hei!
Mikähän on kun pentu nikottelee?! Hikka alkaa illalla, lähellä nukkumaanmenoa. Pentu tuli meille juuri, että voisko olla jotain stressiä tms. Vai olisko syy niin yksinkertainen, että pentu on saanut kylmää?! Jos joku voisi valaista asiaa, olisin todella kiitollinen =)

3

603

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö 82

      Ei syytä huoleen, hikottelu on yleistä pennuilla. meidän pennulla oli pahimmillaan 3 kertaa päivässä hikka. Liittyy pennun kehittymiseen. Menee ajan myötä ohi.

      • Leenu81

        Kiitos tiedosta! =) Ei onneksi mitään vakavaa.


      • tyttö 82
        Leenu81 kirjoitti:

        Kiitos tiedosta! =) Ei onneksi mitään vakavaa.

        joo ei ole vakavaa. Mekin olimme ihmeissämme mikä pentua vaivaa, onneksi kasvattaja tiesi asiasta. Nyt koira on 7 kk vanha, eikä hikottele enää. Parhaiten hikka menee ohi kun laittaa peittoa koiran päälle ja antaa rauhottua tai silittelee ja rauhottelee koiraa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      58
      3611
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3486
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2801
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      46
      2536
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1629
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1409
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1251
    Aihe