Moikka kaikki! Toivottavasti teiltä rakkailta tulisi vastausta tähän juttuun. Siis kun.. alotin e pillerit Tossa perjantaina.. ja ja.. Menkat alko ihan normaalisti, mut otin pillerin, nii vuoto on ollu ihan tajuttoman vähäistä, ei tyylii olllenkaa, muutamia tippoja välillä.. mut kuitenki jatkunu tähän asti (maanantai). Pitääkö huolestua? pyydän, auttakaa kun on aika kovat paineet et joku on vialla.. Kiitos valmiiksi!
E pillereistä!!!Auttakaa!
Lil'J
3410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sanoisin, että ne sun rakkaat ihmiset löytyy kyllä helpommin terveyskeskuksen tai apteekin päivystävistä puhelimista.
ei hätää.. se on ihan normaalia että on hieman tai sitten enemmän epäsäännölliset menkat ku on juuri aloittanut e-pillereiden syöntiä..
mulle kävi samalla tavalla ku aloitin e-pilsujen popsimista.. :) don't worry
moinen epäsäännöllinen tai hieman epätavallinen vuoto voi jatkua sellaiset 2-4 kuukautta, sen jälkeen siitä tulee erittäin tasainen, tulet huomaamaan että menkat alkaa suurin piirtein samaan aikaan aina ja loppuu kans.. :) se on vasta vapautta.. ;)
se on yleistä että menkkavuoto vähenee, mulla oli sama juttu sillon ku alotin. Mut sehän on hyvä asia että vuoto on vähäisempi;) ei tarvi huolehtia että tamppooni tai side pettäis:) mut kyl se siitä, kandee lukia paketin ohjeet kunnolla ja varmemman vastauksen saat soittamalla terveyskeskukseen, ne osaa neuvoo..