apua

Kun olen ladannut netistä musiikinlataus ohjelman(ares,edonkey ym..) mikään ohjelma ei saa yhteyttä verkkoon. Mistä kummasta se johtuu? Itse uskoisin että johtuu palomuurista, mutta miten sen saisi toimimaan?
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sen palomuurin poissa päältä.. ei se ota yhteyttä jos se on päällä.. Eli pmuuri kiinni!

Äänestä
  • mutta eikö sitten ole aika iso ríski että tulee viruksia?

    Äänestä

Älä missään nimessä sulje palomuuriasi.
Katso palomuurin käyttöohjeista miten voit esim. antaa jollekin ohjelmalle luvan päästa nettiin. Jos et saa toimimaan nykyisen palomuurisi kanssa, vaihda johonkin toiseen, Voit myös etsiä tietoa asiasta Googlella tai P2P ohjelmien käyttäjäfoorumeilta ja keskusteluryhmistä.
Toivottavasti onnistuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ED_ kirjoitti:

Kun olen ladannut netistä musiikinlataus ohjelman(ares,edonkey ym..) mikään ohjelma ei saa yhteyttä verkkoon. Mistä kummasta se johtuu? Itse uskoisin että johtuu palomuurista, mutta miten sen saisi toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu