minähän se taas

AUTTAKAA NYT JOKU MUA!!!Pokemon Silveriin koodeja
tarvittais nyt.löysin yhden sivun mis oli tähän peliin koodei mut en osannu suomentaa kaikkii sanoi=(....voisko joku kertoo sivun mis on koodeja Pokemon Silveriin???olis kivaa jos ne koodit olis suomex jossain sivuil=)=)=)!!!
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattais muuten yrittää hakea suomen kielelläkin.

Pokémonien risteytys
Pokémonien risteytyksen avulla saa aikaan kaikkea kivaa. Risteytyksellä voi mm. saada baby-pokémoneja. Lisäksi tällä tavalla voi monistaa pokémoneja ja saada pokémoneille liikkeitä, joita ne eivät muuten saisi. Käytännössä tämä toimii siten, että menet Goldenrod Cityn eteläpuolella sijaitsevaan päiväkotiin. Anna miehelle joku uros-pokémon (tai Ditto). Sitten anna naiselle joku naaras-pokémon joka on samaa tyyppiä (tai Ditto, molemmat eivät voi olla Dittoja). Sitten mene ajelemaan ympäri Goldenrodia (tai muuten kuluta aikaasi). Palaa aina välillä päiväkodille. Jos näet miehen pihalla, mene puhumaan hänelle, niin saat munan. Jotteivät hoitajat laskuttaisi lisää, ota pokémonit pois heiltä. Sitten, kun sinulla on muna turvallisesti matkassa, mene ajelemaan taas ympäri maita ja mantuja, kunnes muna kuoriutuu. Seuraavaksi infoa, mitä kivaa voit risteyttämällä saada aikaan.

Monistaa pokémoneja: Anna ohjeiden mukaan monistettava pokémon päiväkotiin. Sen jälkeen anna toiselle hoitajalle Ditto. Kun muna kuoriutuu, saat monistettavan pokémonin alimman muodon tasolla 5.
Hommaa jollekin pokémonille liikkeitä, jota se ei normaalisti voisi oppia. Jos esim. haluat thunderboltin Ampharokselle, joka olisi sinänsä ihan kiva juttu, anna naiselle mikä vain naaras Mareep, tai mikä vain sen kehitysmuodoista. Sitten anna miehelle Mikä vain pokémon, joka oppii thunderboltin, ja on sähkö-tyyppiä ja on uros. Munasta kuoriutuva Mareep voi silloin oppia (tai jopa osata) thunderboltin.

Baby-pokémoneja saa, kun yrittää "monistaa" jotain alla olevista pokémoneista. Baby-pokémonhan on kyseisten pokémonien alin muoto.
Jigglypuff - Igglybuff
Clefairy - Cleffa
Pikachu - Pichu
Magmar - Magby
Electrabuzz - Elekid
Jynx - Smoochum
Hitmonchan tai Hitmonlee - Tyrogue
Legendaariset koirat: Raikou, Entei ja Suicune. Nämä ovat pelin haastavampia saada. Olen ollut pyydystämässä Enteitä jo viikon ilman tuloksia. Aluksi sinun pitää mennä Ecruteak Cityyn vasemmanpuoleiseen torniin. Mene vasemmalle ja iske yksi kivi Rock Smashilla. Mene eteenpäin ja hyppää alas yhdestä mustasta aukosta. Kiipeä portaille, niin Raikou, Entei ja Suicune pakenevat. Sitten ne ilmestyvät aina satunnaiseen paikkaan. Aina ruoholle. Kun kerran törmäät yhteen, pokédex näyttää mihin se kulloinkin menee. Nämä pokémonit pakenevat ensimmäisen liikkeen tehtyäsi tai pallon heitettyäsi. Niiden energiat jäävät siihen kohtaan, missä ne olivat ennen pakenemista. Jos oikeasti haluat yhden, käytä Master Ball. Voit ottaa myös Gengarin ja tehdä Mean Loakin, niin eipä se mihinkään karkaa. Parasta on käyttää Raticatea, jolla on Super Fang. Se puolittaa energiat.

Muuta

Jotkut uudet pokémonit kehittyvät joko iloisuudella. Toisille pitää pistää jokin esine ja vaihtaa kaverille. Tässä lista.

Iloisuus
Togepi - Togetic
Golbat - Crobat
Chansey - Blissey
Pichu - Pikachu
Igglybuff - Jiglypuff
Cleffa - Clefairy
Esine
Onix (Metal Coat) - Steelix
Seadra (Red Scale) - Kindra
Slowbro (Kings rock) - Slowking
Porygon (Up Grade) - Porygon 2
Evolving-stones

Kutakin kiveä saa tässä pelissä vain yhden, joten suosittelen pokémonien vaihtamista vanhempaan versioon ja muuttamista siinä. Uusia pokémoneja varten tarvitset kiven Goldista tai Silveristä. Mene siihen mökkiin, mikä on Cerulean cityn pohjoispuolella. Siellä oleva Billin grandfather kysyy vuoronperään nähdä jotain pokémonia. Tässä järjestys:

1. Lickitung - Everstone
2. Oddish - Leaf Stone
3. Staryu - Water Stone
4. Growlithe/Vulpix - Fire Stone
5. Pichu - Thunder Stone


Koodeja:

Monistuskoodi

Jos epäilet, että pelisi voi tuhoutua, älä kokeile.

En tiedä kuinka hyvin tämä koodi toimii, mutta kyllä sen pitäisi toimia. Ota Bill's PC:llä toiminto MOVE POKÉMON W/O MAIL. Siirrä joku pokémon laatikosta toiseen ja kun peli on tallentamassa, sammuta virta. Pokémonisi löytyy nyt molemmista laatikoista. Haittapuoli on se, että se ei välttämättä löydy enää mistään laatikosta, mutta tätä voi kokeilla huonoilla pokémoneilla.

Äänestä
  • mut tiesin noi jutut jo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeppe kirjoitti:

AUTTAKAA NYT JOKU MUA!!!Pokemon Silveriin koodeja
tarvittais nyt.löysin yhden sivun mis oli tähän peliin koodei mut en osannu suomentaa kaikkii sanoi=(....voisko joku kertoo sivun mis on koodeja Pokemon Silveriin???olis kivaa jos ne koodit olis suomex jossain sivuil=)=)=)!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu