Hei! Olen allerginen kissoille, löytyykö mitään sellaista rotua joka sopii myös allergisille? Tietääkö kukaan????
allergiselle kissa
4
368
Vastaukset
- muksu_
lemmikki lehdessä oli juttua kahdesta *sfinks* kissasta joiden omistajalla on astma. Nämä kissat ovat karvattomia otuksia, siten siis soveltuvat astmaatikolle.
MUTTA.. astmoja ja allergioita on olemassa niin montaa eri tyyppiä, että on mahdoton määritellä yleisesti mikä kissa sopisi..
en tiedä näistä asioista paljoa.
TUOSTA RODUSTA EN OLE VARMA.. SIIS OLEN VARMA, MUTTA EN SIITÄ, KUINKA ROTU KIRJOITETAAN.. - Antero..
Jos ihminen on todella allerginen kissalle, ei hänelle sovi edes karvaton tai kiharakarvainen kissa. Karva kun ei ole suurin allergeeni.
- muksu_
totta.. vaan se eläinpöly...
Tuolla sivulla 2 on käyty keskustelua allergiasta ja kissoista.. otsikolla: Allergia ja kaksi kissaa?
- Antero..
Tästä olikin juuri edellisellä sivulla:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=627&posting=22000000011114918
käyty vilkas keskustelu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942