mun mielestä perttu on vajaa älynen sovinistisika joka kertoo samoja tylsiä juttujaan päivästä päivään..
pertusta tykkäävät tytöt on 14-17 vuotiata rumia, lihavia tyttöjä joille kelpaa äijä ku äijä. moni tykkää pertusta siksi kun kaverikin tykkää. pertun vitsit naurattaa vain yhtä vähän henkisesti kypsyneitä ihmisiä, kuin mitä perttu on.
pertulla on rumat ja huonot hampaat, pälvikaljua ja rinnat.
perttu on sanonut monta kertaa, että panee vain hyvännäköisiä tyttöjä ja kavereiden kanssa kierrättävät niitä keskenään ja jos on kiinnostunut jostain tytöstä ei ota häneen yhteyttä, koska haluaa että häneen otetaan yhteyttä (=kuvittelee itsestään liikoja).
esittää aina suorissa lähetyksissä hirveän hauskaa (!) ja vastaa kysymyksiinsä 3 minuutin tylsällä tarinalla... mitähän muuta vielä...
no kirjotelkaa muutki!!! haukutaan nyt perttuakin kun on kaikkia muitakin kilpailijoita haukuttu.
niin ja yksi erittäin olennainen syy miksi iinaa vihattiin/vihataan niin paljon on se koska perttu ei tykkää hänestä. kaikki säälittävät tytöt, joilla ei ole omaa mielipidettä ovat täysin samaa mieltä kuin perttukin... voi voi..
pertun viat
18
2459
Vastaukset
- hyvät
tissit mutta ei riitä kun naama ruma ja perse lattana siis pöörden mielestä.
- kuuseen
mielipiteinesi.Satuitko eilen katsoon kun Timo vastaile kysymyksiin.Ei jätkällä ulos anti ole kovin hääviä.Kyllä Perttu vastailee asiallisesti ja ei mollaa kysyjää.Kyllä mulle Perttu kelpaisi jos olisin vapaa.Enkä ole lihava ja vajaälyinen.Sulla ei taida kaikki olla kotona.
- bb:tä seurannut
voi sua reppanaa, kun tarttee toisia tollai haukkua, oot varmaan yx täydellinen paketti ite???? EN usko. ja saahan jokainen tietty mielipiteensä sanoo...niinkuin minäkin, timo vois tulla ulos kaapista, ihan reilusti....tai vois mennä sinne siivoukskomeroon ja pysyy siellä, kunnes bb.on ohi!!!
- samaa mieltä
oon ihan samaa mieltä!!!!!!
- onko niitä
Mielestäni heppu on kyllä ansainnut paikkansa kisassa. Tosin tyyppi on juuri sitä kaliiberia että itse olisin varmaan antamassa kans sille ääniä jos siellä talossa olisin. Hauska katella telkasta mutta livenä vois tehdä tiukempaa tommosessa suljetussa ympäristössä 24/7. Uskon että muutkin böördis-fanit voisi joutua toteamaan saman.
- ;))
"Huhhahhei ja rommia pullo".....
Eihän toi ohjelma mitään olis ilman Perttua......
Itsekkin olen aikuinen nainen normaalin kokoinen enkä mikään ritsa.....teini!
Silti olen kannustanut ja tulen kannustamaan Perttua alusta loppuun.
Suuri joukko ystäviänikin siis ei teinejä!!!!miehiä sekä naisia kannustavat Perttua innolla!!!
PERTTU VOITTOON!!!!!!
- vilena
ensinnä ,ulkoisella habituksella ei ole merkitystä pertun suhteen,se vain on niin mukava hömelö.ulkonäkö on pieni seikka jos ihmisestä muuten pitää.mäkin olen kauhee vanha kotka jonka perttu valloittaa aurinkoisuudellaan.pidä sinä vain mielipiteesi,kyllä me se kestetään.pertto on ihanaaaaaaaaaaaa!!!!!!!
- ....
HYVÄ että perttu voittaisi, vaikka hänellä voikin olla epäkohtia joista monet eivät pidä (esim.karvaisuus tai muu vastaava) niin ainakin nähtäisiin että rumakin voi voittaa koko kisan.. tämä oli huonosti selitetty mutta toivon että ymmärtäisitte mitä tarkotan.. ja huom! mitä maailma olisi ilman hauskoja tyyppejä? perttu on kuningas
- Kati
Onko se kateuden ääni joka päätänsä nostaa.. Kuulun Pertun "faneihin" ja en todellakaan kuulu mainitsemaasi kategoriaan..olen siis joko poikkeus tai sinä olet kateellinen.. Mitä sitten jos se laukoo samoja asioita useamman kerran.. ja mitä sitten jos se suomen kansaa naurattaa kovasti.. Olisiko parempi sitten että siellä olisi IIna ja Hanna vehtaamassa Antin ja Timon kanssa?? Sekö olisi sinusta viihdettä?? Ja jos ei miellytä sinua ihmiset niin älä ihmeessä katsele..
JOkaisella on oma makunsa mutta älä missään ihmeessä lähde yleistämään paisti jos tämä on vain provo tai sen yritys..- Verttu
Sen jälkeen kun Perttu on pudonnut EN katso BB:tä, siis ihan todella.
Alla viiden seuraavan lähtöjärjestys!
1) Antti
2) Minna
3) Timo
4) Terhi
5) Kathy - Nainen vm.-76
Kateutta taitaa olla. Perttu on aivan ihana "luonnonlapsi". Pertusta huokuu HYVÄSYDÄMISYYS, AITOUS, REHELLISYYS ja se, että hän huomioi toiset ihmiset (mm. otti aina viimeisenä ruokaa, ja jäi jopa ilman, mutta ei edes maininnut siitä kenellekään). Lisäksi hänellä on loistava huumorintaju. Huomaa, että hänellä on useita sisaruksia ja siitä mm. varmasti juontaa juurensa tämä toisten huomioiminen ja solidaarisuus. Pertulla on varmasti laaja ystäväpiiri. Perttu voittoon!
-Nainen, 29v. (akateeminen koulutus)
- muu_
http://service.nitro.fi/telvis/
Perttu Sirviö - amei
Ite oon 26-vuotias Perttufani, enkä todellakaan mikään lihava rumilus. Joka jaksossa saa nauraa Pertun jutuille, se on paras!
En oo ajatellu läheä iskemään Perttua ohjelman jälkeen, joten mitä väliä sen ulkonäöllä olisikaan.. Tosi mukava kaveri, jota on kiva katsoa. - asdasd
alottajallaki vähän jotain puutetta ku yhdyssanoja ei osata kirjottaa. Vitun amikset.
- tididii
eiköhän se nyt ole niin tässäkin asiassa, kuin ah niin monessa muussakin, että MAKUASIOISTA EI VOI KIISTELLÄ. toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä ja kolmas ties mistä. mun henk. koht. mielipiteeni on se, että Perttu on miltei parasta antia koko ohjelmassa ananas coconuts bananas -meiningillään!
Terhi on yks v*un piipittäjä joka keuhkoo aina ties mistä, ja sais mun puolesta lähteä saman tien kotiin... - Realisti
tididii kirjoitti:
eiköhän se nyt ole niin tässäkin asiassa, kuin ah niin monessa muussakin, että MAKUASIOISTA EI VOI KIISTELLÄ. toinen tykkää äidistä, toinen tyttärestä ja kolmas ties mistä. mun henk. koht. mielipiteeni on se, että Perttu on miltei parasta antia koko ohjelmassa ananas coconuts bananas -meiningillään!
Terhi on yks v*un piipittäjä joka keuhkoo aina ties mistä, ja sais mun puolesta lähteä saman tien kotiin...Heh, taitaa olla ketjun aloittajalla (nimimerkki blus123):lla hieman ongelmia itsensä kanssa. Pura paha olosi ja angstisi muualle, äläkä tule kirjoittelemaan muista asioita, jotka eivät pidä paikkaansa. Get a life!
Pertulla on oma fanijoukkonsa ja aivan syystä.
- vähempää
kiinnostaa mitä mieltä sä olet siitä jäbästä.
sattuu olemaan AINUT aito ihminen siinä sakissa. - +nainen+
Eli suurin osa kansasta on sitten rumia, lihavia tyttöjä!! Nyt kyllä puhut pas*aa...
Mulle on ainakin aivan sama tykkääkö kukaan Pertusta, mun mielestä kuitenkin on paras kaikista.
Sullakin on ihan varmaan iso perse ja riipputissit... ja sitä rataa, ei se silti tee susta yhtään sen huonompaa ihmistä?
Taidat olla vaan kateellinen tai jotain...
Perttu nyt kummiskin taitaa voittaa koko skaban, että yritäpä oppia elämään sen asian kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961