Miten

10370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

taas kerran opimme että kannattaa odottaa muun maailman testaavan ensin toimiiko päivitys ja lähteä itse vasta sen jälkeen päivityksiin. OOOooo-ooo

Äänestä
  • kannattaako pitää tuota automaattista päivitystä käytössä, kun kerran tuollaista moskaa asennetaan koneelle. Taikka vielä parempi, voisiko joku neuvoa, miten saisi tän XP:n formatoitua. Ei siis uudelleen asennettua, vaan kokonaan pois. Kysyinkin tätä jo Windowspalstalla, mutta ei ole tullut sinne ohjetta.

    Äänestä

  • että** kirjoitti:

    kannattaako pitää tuota automaattista päivitystä käytössä, kun kerran tuollaista moskaa asennetaan koneelle. Taikka vielä parempi, voisiko joku neuvoa, miten saisi tän XP:n formatoitua. Ei siis uudelleen asennettua, vaan kokonaan pois. Kysyinkin tätä jo Windowspalstalla, mutta ei ole tullut sinne ohjetta.

    Kyllä sieltä sellainenkin vaihtoehto löytyy.

    Äänestä

  • atx kirjoitti:

    Kyllä sieltä sellainenkin vaihtoehto löytyy.

    poistamaan vaan koko roska.

    Äänestä

Näkynyt.... ainakaan vielä :)

Äänestä

keksimää skeidaa!
Windows XP on tunnetun maailmankaikkeuden paras tietokoneiden käyttöjärjestelmä!

Äänestä
  • älä lähde tuohon, jos et halua tappelua :-)

    Äänestä

  • sairaalloiset mittasuhteet

    Äänestä


näiden päivitysten lataamisessa että muut on testailleet. Eikä mennä heti lataamaan, kuten nyt nähtiin.
Automaattista päivitystä ei tietenkään pidä laittaa.
On myös otettava vain ns. tärkeät päivitykset vai millä nimellä ne nyt kulkeekaan. Muut ovat tarpeettomia, turhia, jopa haitallisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menee? kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=24986

Onko kellään ollut ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu