Olisi mukava saada ystäviä jotka samassa elämän tilanteessa, eli vauva kuumeessa.. Ja yritys aloitettu. Miehelläni kaksi lasta aikasemmasta liitosta joita ei tapaa juurikaan vaikka kovasti haluaisi mutta..... Mulle tämä lapsi olisi ensimmäinen ja hyvin toivottu meille, eli todellista ystävää kaipaisin kokemuksia vaihtamaan. :)
kohtalontovereita???
3
559
Vastaukset
- ninnuli
Mekin olemme äskettäin aloteltu yrittämään mieheni kanssa saamaan lasta..Olen itse 20 ja mieheni on jo 28, mutta kummallakaan ei ole lapsia aiemmin. Molemmat ollaan ihan innoissaan ja kovasti odotellaan, milloin onnistaa..:)
- Johanna22
Kiva.. :) toivottavasti tärppää pian teillä. Toivottavasti myös meillä saisin testailla plussaa pian. Aika tuntuu niin pitkältä odottaa että milloin tärppi käy mutta kyllä se on sen arvoista.
- ninnuli
Juu toivitaan niin..musta tuntuu välillä, että ei millään jakasa odottaa, ku on niin innostunut, mutta toivottavasti odotus palkitaan.:)Jos haluat vaihtaa kuulumisia ja muuten kirjotella. Ota yhteyttä [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349