Hei ihmiset! Paljonko yleensä on tilaa kovalevyllä tai mikä onkaan c-asemalla? Mulla sanoo kone koko ajan että levy täynnä, sama mitä yrittää tehä (f-securen päivitykset jne.) Mulla on lisäksi d-asema käytössä ja sinne vielä mahtuis runsaasti. Miten saan esim. ie 6.0 ladattua sinne, messengerin takia haluaisin sen. Muuten käytän mozillaa.. Kiitos ja kumarrus :)
Paljonko tilaa...
5
364
Vastaukset
- Härpäke
sen parempi, mutta sanotaan nyt että kyllä semmosena miniminä kannattaa pitää 100Mb.
IEtä et varmaan kovinkaan helpolla toiselle asemalle saa kuin missä on käyttis. Joku joka paremmin tietää, voip kertoa ohjeet siihen.
Mutta koeta ainakin levynsiivousta. Löytyy seuraavasta paikasta...
Käynnistä -> Ohjelmat -> Apuohjelmat -> Järjestelmätyökalut -> Levyn siivous
Se voi helpottaa ainakin pahimpaan hätään - Tiinuli
katsoa tilannetta avaamalla kohdan Oma tietokone ja siellä hiiren oikealla napsauta haluamasi kiintolevyn kuvakkeen päällä ja valitse avautuvasta valikosta Ominaisuudet.
Siitä näet paljonko tilaa on kaikkiaan ja paljonko sitä on vapaana/käytössä.
Koska Windows ja muut ohjelmat asennetaan usein C: asemalle, kannattaa muut paljon tilaa vievät tiedostot panna toiselle asemalla.
Millä olet kiintolevysi täyttänyt? - Elikkä..
Sinulla on varmaan samanlainen kone kuin minulla oli, eli sellainen halpis (tai no halpis ja halpis, mutta...) jossa kiintolevy 2Gb tai 1.99Gb, kun taas joissakin sellaisissa koneissa on 9Gb.
Kannattaa käydä ostamassa siihen kunnon kiintolevy, eli sellainen c:asemaan. Kunnon on sellien, jossa on ainakin 80Gb, mutta yleensä kannattaa ostaa 160Gb tai enemmän, jos pelaa yhtään.- Laura
Sellanenhan mulla on, jossa on tasan 1,99 Gb joten täynnä on. Täytynee käydä hankkimassa lisämuisti...
- dementikko-
Laura kirjoitti:
Sellanenhan mulla on, jossa on tasan 1,99 Gb joten täynnä on. Täytynee käydä hankkimassa lisämuisti...
se kiintolevyn täynnä olo. Siihen tarvitaan joko roinan poistamista tai uusi kiintolevy. Et varmaan pysty edes eheyttämään sitä. Tosin jos on kovin vanha Windows, ei sitä pysty edes eheyttämään kuin erillisellä eheytysohjelmalla. Sellainenkin on, en vaan nyt muista mikä.
Mutta voisit kyllä tarkistaa tosissaan paljonko sitä RAM-muistia on. Kun on noin pieni kiintolevy, niin mahtaako olla enempää kuin 64 megaa? Siihen jos saat lisää muistia, niin alkaa ohjelmatkin toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934