tyttökissa, 11 kk ja huomenna ollaan menossa leikattavaks. Eilen löydettiin etutassujen takaa, kylki-maha-rinnus kohdilta 3-5 kovaa pallukkaa. Onko jollakin muulla ollut jotain tälläisiä kisulla?? huomenna eläinlääkäri tarkastaa, mutta pistää huolestuttaa tollaiset pallukat. Kissa kuitenkin vasta 11 kk että voiko olla syöpää tai jotain, onko sellaiseen parannuskeinoja?
kissalla muutamia "pallukoita" ihon alla.
tallukka.
2384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ensimmäisenä rintarauhaset ms..? oisko valeraskautta tms..ja sen takia turvonneet? mun emokissalla synnytyksen jälkeen turpos jumalattomasti juuri noista maharinnuskohdista.
en tosin tiedä varmaksi, mutta luulen näin.. ilmoita mitä lääkäri sanoi, kun oot käyttänyt!
Eläinlääkäri oli ihan kummissaan mitä tää oli ja teki leikkauksen yhteydessä myös toisen leikkauksen eli otti yhden pallukan pois ja se lähetetään patologille tutkittavaks.. Aikaa tähän kuluu vaan kaks viikkoo ja tällä hetkellä se tuntuu tajuttoman pitkälle ajalle. Vakavalta kuullosti ja ei kyseessä siis ole maitorauhaset tai mitään sellaista kun osa oli tosiaan siellä etutassujen välissä ja siinä lähellä. Pelottaa kisun puolesta hirveästi.