Ohjelma ilmoittaa emolevyn lämmöksi 36,0°C ja prosessorin lämmöksi 31,0°C ja powerin lämmöksi 30,0°C. Kone on ollut päällä juhannuksesta saakka.
Prossu on joku Intel Pentium 4 2,4GHz.
Käykö liian kuumana?
6
1237
Vastaukset
- Silippuri
Ei todellakaan käy liian kuumana, jopa yllättävän viileä!
Vai juhannuksesta asti ollut päällä, anna jo välillä koneenkin huilata :D - Jam
Juu, toi pena on viilee prossa ja lämmöt on normaalit.
Mut "Kone on ollut päällä juhannuksesta saakka"
Tuskipa kuitenkaan, kyllä tökkis jo wintoosa. Jos et ole välillä bootanut konetta?
Riittää muutama vuorokausikin ja muistit ois aika lopulla.- Pazi
Mulla on kone aina päällä. Ainoastaan
käynistän laitteisto/softa päivityksien takia. - Jam
Pazi kirjoitti:
Mulla on kone aina päällä. Ainoastaan
käynistän laitteisto/softa päivityksien takia.Jos sä pelkästään lataat sillä ohjelmia, niin uskon. Mut jos teet sillä jotain muutakin, niin tuskin jaksaa XP kovin pitkälle ilman uudelleen käynnistystä. Esim. Pelaat, käytät piirustus ohjelmia ynm.
- ettämitä
käykö liian kuumana. Sähän joudut melkein sulatteleen jäitä koneen kyljistä.
- askartelija...
Koneesi käy ilmeisesti tyhjäkäyntiä, eikä tuossa ole mitään mistä kannattaisi huolestua.
Minun koneeni käy jatkuvasti 50 asteisena, mikä on itseasiassa vielä aika viileää, jos ottaa huomioon että käytän sitä jatkuvasti täydellä kuormalla. Kone kestää melko varmasti ainakin 60 asteen lämpötilatkin ihan mukisematta, mutta käyttäjä ei välttämättä kestä sitä kun tuuletin alkaa ujeltaa täysillä kierroksilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513495Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si992236Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei191996- 201628
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431618KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711556Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1341461- 281426
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911380