mikä on?

metsän poika

lintu tilanne tällä hetkellä lieksan alueella?onko poikuudet onnistuneet, entäs jänis tilanne onko hyvin?

4

1217

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mehto

      lintuja varsinkin teeriä on paikka paikoin hyvin.nähty on noin 40 kpl.karjoja aamu soitimella.MUTTA ÄLÄ vaan vie koiraasi metsään.nyt susille näkyy jo lintukoiratkin kelpaavan.ovat tosi röyhkeitä.Eivät välitä ihmisen läheisyydestä enää mitään(paitsi minun tikkaa ne pelkää:)) )

    • Risukon ryynääjä.

      Nurmeksessa on ainakin valtion mailla kohtalaisesti metsäkanalintuja.Mutta pyyt jostain syystä kadoksissa!!?? Mutta älä missään nimessä ota koiraa mukaan metsälle!! Susia on paljon!! Nyt viikonloppuna on syöneet täällä yhden ajokoiran ja Kuhmon puolella Vepsän kylässä on susi yrittänyt napata pystykorvan.Vähä sai pureskeltua koiraa,mut selvis.Otti koiran noin 50metriä metsästäjästä.

    • metsän poika

      mikä on susi tilanne kuora-kontiovaara-uimaharju alueella, uskaltaako jänis koiralla ajattaa?

      • Risukon ryynääjä.

        En suosittele laskemaan koiraasi maastoon.Susia on tasaisesti Kuhmosta-Ilomantsiin.Melko äsken on mainitsemasi alueella koiria syöty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1213
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      61
      673
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      581
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      550
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      548
    8. 37
      502
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe