mikä on?

metsän poika

lintu tilanne tällä hetkellä lieksan alueella?onko poikuudet onnistuneet, entäs jänis tilanne onko hyvin?

4

1166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mehto

      lintuja varsinkin teeriä on paikka paikoin hyvin.nähty on noin 40 kpl.karjoja aamu soitimella.MUTTA ÄLÄ vaan vie koiraasi metsään.nyt susille näkyy jo lintukoiratkin kelpaavan.ovat tosi röyhkeitä.Eivät välitä ihmisen läheisyydestä enää mitään(paitsi minun tikkaa ne pelkää:)) )

    • Risukon ryynääjä.

      Nurmeksessa on ainakin valtion mailla kohtalaisesti metsäkanalintuja.Mutta pyyt jostain syystä kadoksissa!!?? Mutta älä missään nimessä ota koiraa mukaan metsälle!! Susia on paljon!! Nyt viikonloppuna on syöneet täällä yhden ajokoiran ja Kuhmon puolella Vepsän kylässä on susi yrittänyt napata pystykorvan.Vähä sai pureskeltua koiraa,mut selvis.Otti koiran noin 50metriä metsästäjästä.

    • metsän poika

      mikä on susi tilanne kuora-kontiovaara-uimaharju alueella, uskaltaako jänis koiralla ajattaa?

      • Risukon ryynääjä.

        En suosittele laskemaan koiraasi maastoon.Susia on tasaisesti Kuhmosta-Ilomantsiin.Melko äsken on mainitsemasi alueella koiria syöty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      170
      6154
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4683
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      51
      4440
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2682
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2195
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      132
      1552
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1473
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe