No tulipa tuossa keskusteltua erään sisäpiiriläisen kanssa. Sanoi korkojen nousevan paljon luultua enemmän. Lisäksi holtittomalla lainanannolle laitetaan suitset ja vakuuksia tullaan jatkossa vaatimaan enemmän. Romahdus on lähellä ja nyt kannattaa myydä, jos haluaa saada kuplahinnan läävästään.
Lisäksi kuulemma eräillä alueilla romahdus on jo alkanut.
Sisäpiirin tietoa
3
725
Vastaukset
- trendsetteri
Entinen armeijakaveri, nykyisin pankkiiri kertoili etta Hakaniemen torilta oli loytynyt viela pari pummia joilla ei ole asuntolainaa ja jakka heille saadaan kampat myytya 60 vuoden lainoilla (handelsbanken), tai ne lainat jotka maksavat itse itsensa takaisin (Sampo), voidaan korot nostaa ja asuntohinnat rommauttaa, jotta porvarit paasee ostamaan ne takaisin halvemmalla.
Heinaluoma oli kanssa vihjaissut etta nyt kun noi suuret ikaluokat ovat maksaneet omat asuntolainansa, niin asuntolainan korkojen verovahennysoikeus voidaan ottaa nuorilta pois ilman etta kansanedustajilla olisi vaikeuksia "myyda" asia kansalaisille, joista suurin osa on lahdossa elakkeelle joka tapauksessa. Veroja tarvitaan lisaa.- Rommaus
Pätkätöissä kitkuttelevat sekatyömiehet ovat kohta kaikki ostaneet kuplahintaisen asunnon. On aika korjata omaisuus pois tuulipukukansalta, joka raataa loppuelämänsä töissä maksaakseen kuplalainaansa takaisin.
- unelmat
Niille on aivan oma osastonsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912