Iina ja Antti olivat niin ihastuttava ja todella söpö pari!!! Oli selvästi nähtävissä, että he olivat syvästi ihastuneet toisiinsa! Oli hellyyttävä nähdä heidän katseet ja hymyilyt toisilleen! Siis aivan IHANA! Ja mitä tekee Suomen kansa!!!!!!! Rikkoo ja hajottaa jotain näin ihanaa! Timon ja Hannan kohdalla se ei ehkä näin vilpittömältä näyttänyt, mutta tottakai, sekin pariskunta pitää saada erilleen!!! Siis haloo ihmiset!!! Eikö teillä ole enää mitään tunteita/empatiaa???
Onko rakkaus kuollut Suomessa???
16
1487
Vastaukset
- saivat
Eipä hirveesti kiinnosta katsoa muhinointia TV.ssä!!!
- sohvaperuna
Outoa... minkä takia sitten muhinoidaan joka toisessa elokuvassa ja jokaisessa saippuasarjassa jos se ei mukamas ketään kiinnosta???
- on musta
sohvaperuna kirjoitti:
Outoa... minkä takia sitten muhinoidaan joka toisessa elokuvassa ja jokaisessa saippuasarjassa jos se ei mukamas ketään kiinnosta???
parhaita: ei Ihmemieskään jäänyt imuttelemaan koko kohtauksen ajaksi, Ritariässäkin vain ohimennen suukotti ihailijattariaan...
Se oli niin viatonta, sitä saattaa lastensakin kanssa katsella.
BB:tä katsoivat myös meidän lapset kun se alkoi. Vaan nopeastipa menivät ihmiset viettiensä vietäviksi...
Pieni kipinä on paljon mukavampaa katseltavaa - eli just sellainen Antin ja Iinan touhuilu. Ne epätoivoiset "voi ku panettaa" lausunnot etenkin naisten suusta on musta tosi rivoja. Olen varmasti tosi vanhanaikainen, mutta ylpeä siitä :) - BBfani
on musta kirjoitti:
parhaita: ei Ihmemieskään jäänyt imuttelemaan koko kohtauksen ajaksi, Ritariässäkin vain ohimennen suukotti ihailijattariaan...
Se oli niin viatonta, sitä saattaa lastensakin kanssa katsella.
BB:tä katsoivat myös meidän lapset kun se alkoi. Vaan nopeastipa menivät ihmiset viettiensä vietäviksi...
Pieni kipinä on paljon mukavampaa katseltavaa - eli just sellainen Antin ja Iinan touhuilu. Ne epätoivoiset "voi ku panettaa" lausunnot etenkin naisten suusta on musta tosi rivoja. Olen varmasti tosi vanhanaikainen, mutta ylpeä siitä :)Olen ihan samaa miletä kanssasi!!!
- ymmärrä...
Miksi kaikkien mielestä Iina ja Antti oli jotenkin vilpittömämpi pari ku Timo ja Hanna?
- Kypsynyt
En tiedä... ehkä sen takia, että Timo ja Hanna "heittäytyivät" jo heti alussa yhteen ja ehkä mä en usko rakkauteen ensi silmäyksestä. Iinalla ja Antilla oli enemmän aikaa tutustua toisiinsa ja jotenkuten heidän käyttäytyminen antoi ymmärtää että olisi jotain aidompaa menossa. Tottakai senkin huomasi, etteivät Timo ja Hannakaan pelkästtän pelleillyt.
- sirkkeli
ole kuin väliaikainen vellien pito omissa housuissa! Kyllä nuori rakkaus aina pienen pidättelyn kestää. Se parantaa vain rakkauden kestoa, kun joutuu hillitsemään itsensä!
- riina
Ihan kuin ihmiset eivät olisi voineet äänestää Iinaa ja Hannaa ulos muista syistä kuin rikkoakseen parit!
Iina oli ilkeä bitch ja Hanna vetelä ja laiska - siinä syitä kerrakseen. - toinen kypsynyt
...sentakia nämä pariskunnat hajoitettiin, ja daamit äänestettiin ulos. ei rakkaus mihinkään kuollu oo. mutta sitä oli vain VÄÄRÄSSÄ OHJELMASSA!!
- tyttö joka onnistui..
Nyt ei taida olla kyse mistään äänestäjien tunteiden puutteesta.. Rakkaus mihinkään kuollut ole. Ja voin myöntää, että äänestin sekä iinaa että hannaa, muttei kyse ollut mistään parien hajoittamisesta saati tunteettomuudestani. Peli on peliä.
- lälly
Ei ole rakkaus kuollut Suomessa! Sitä on myös television ulkopuolella. Hyvin monet rakastuneet parit joutuvat olemaan joitakin viikkoja erossa toisistaan, kuka mistäkin syystä. Monien syyt voivat olla paljon televisiosarjaa surullisempia (esim. sairaalassaolo). Eikä se rakkautta tapa.
Samoin on nyt BB-parienkin kohdalla: joutuvat olemaan hetken erossa ja kun kohtaavat, on rakkaus sitäkin syvempää, mikäli se on aitoa.- suski
Uskon kans siihen, että ehkä se kaipuu vielä kasvattaa heidän rakkautta. Kivaa olis vaan jos sitten myöhemmin saisi tietää, että onko ne parit yhdessä myös BB:n jälkeen.
- suski
Jos on oikea rakkaus niin varmaan erossaolo ja kaipuu syventävät tunteita. Olis kivaa sit myöhemmin kuulla, et ovatko he päätyneet yhteen vai ei.
- hyö
oljvat oikeasti rakastuneita niin sitten ottavat yhteyttä toisiinsa jahka antti pääsee talosta.
veikkaanpa että ne käytti molemmat toisiaan hyväkseen pääpalkintoa ajatellen. molemmat ajatteli että kuhertelemalla ne saa kansan suosion eikä niitä täten pudoteta. kumpikaan ei tätä sanonut mutta molemmat ajattelivat näin! - miäs
sohvilla makaaminen ja pussailu, ei vaan minun mielestä ole kovin viihdyttävää, taloon täytyy saada Actionia! Hauskoja tehtäviä eikä mitään kortin peluuta ja videoiden tuijottelua. Siksipä äänestin ensiviikoksi tuota vahvin kilpailua! jos vaikka pääsis näkeen kun tytöt yrittää tuskailla nuissa tehtävissä eikä sälytetä koko hommaa Mikalle!
- sydämetön varmaan...
Joo, en kyllä tajua miten tommosta Timon selvää seksinhimoa ja kopelointia voi joku pitää rakkautena.. aika omituinen tulkinta... Todellakin suomalaisissa on vielä rakkautta, hiukan terveemmällä pohjalla olevaa, oikeata sydämellistä rakkautta eikä mitään "mua panettaa, nussitaan" -lämmittelyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m844451Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013860Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513190
- 412691
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222352- 232056
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151762Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715