on päättää mitä kieliä he oppivat. Ei se ruotsalaisille kuulu.
Suomalaisten
4
257
Vastaukset
- sillä
asiasta päätetään suomen eduskunnassa, ei ruotsinsuomalaisten keskustelupalstalla!
Eikä ruotsissa ollenkaan!
Joko tajuat? - jos kerran
haluat keskustella pakkoruotsista. Löydät sen Yhteiskunta-osion alta.
PLIIIIIIIIS!
Tämä palsta on Ruotsissa asuvia suomalaisia varten. - aito_suomalainen
saamme ehkä vielä tarkan selvyyden siitä, mitkä Ruotsin valtion kytkökset Suomen pakkoruotsitukseen ovat. Mutta ilmiselvää on, että Ruotsissa tarkkaillaan koko ajan, mitä kielipoliittisella rintamalla tapahtuu. YO-pakkoruotsinkin poistuessa aikoivat jo lähettää uusnatsinsa Suomeen. Natseistaan Ruotsi onkin tunnettu.
- jännä elämä!
Ajatteleppas, jos ruotsinkieli loppuu suomessa, niin Volvot, Ericssonnit, Elecktroluxit, ja muut hurrikoneet lakkaavat toimimasta.Ruotsalaisbändien levyiltä ei kuulu kuin rahinaa, Peppi hyppää pois kirjoista ja elokuvista...... Vaara on suuri ja niin konkreettinen;-)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951