Mistä saisi sellaisen (numerorullamalli) käyttötuntimittarin, joka toimisi 24 voltin jännitteellä?
Pitäisi toimia myös pakkasessa ja vedensietoakin saisi olla.
Venetarvikkeistako apu?
Löytyisikö linkkiä?
Käyttötuntimittari traktoriin
5
2860
Vastaukset
- Sputnikin kuljettaja
Autotarvikeliikkeet(esim.Biltema), traktoritarvikeliikkeet(esim.IKH) ym.Ainakin näistä kysymällä pääset selville mistä tosiaan löytyy 24-volttinen mittari.
- hjl_snar
Etsippä jostain kuorma-autotarvikeliikkeestä/jälleenmyyjältä enemmin. Tahtovat nuo 24 volttiset olla kumminkin sen verran erikoista tavaraa.
Muuten mihin traktoriin laitat mittarin, kun jännite on 24V? Kun en saa mieleeni tuollaista yhdistelmää.- Tiedän
Olen joskus vastaavanlaisia katsellut ja tarvikeliikkeistä niitä saa. Eikä tuo 24-volttisuus haittaa, monet mittarit toimivat laajalla jännitealueella, esimerkiksi 9 - 36 V.
- terapitraktoristi
Honda tekee käyttötuntimittareita ainakin 12V.
Veneliikeistä löytyy ja toimii ihan hyvin!- Jyntyri
Paljonko maksoi Hondan käyttötuntimittari?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912