en nyt tiä mihin osioon ois pitäny tää laittaa.. mut viikonloppuna puhelin hävis ja jos sitä nyt ei löydy nii voinko mitenkää saada sitä omaa vanhaa numeroo takas jos hankin uuden sim kortin? ei varmaa...?
känny hukkunu
4
385
Vastaukset
- mette-maarit
moicca!
saat sä uuteen kännyys ton saman numeron uudelle sim-kortille. mun tippu järveen täs muutama vuosi sitten kun oltiin kalassa en ehtinny sukeltaa yhtä nopeaan perään. marssin seuraavana päivänä soneralle ja kerroin tilanteen niin ne jotenki latas mun tiedot tosin kännyn mukan hävisi muutamii numeroita mitä en muistannu ulkoo olis pitänny jo aikojen alussa kirjata paperille kaikki.. niitä kun en saannu mukana.. kyllä vitutti silloin..
onnea matkaan sulle.
T: Mette-maarit- Jokke
Hyvä tapa säilyttää numerot on vanha sim kortti.Mikäli puhelin häviää,tai rikkoontuu numerot voi poimia vanhalta kortilta puhelimen muistiin.Olen käyttänyt jonkin kerran TOIMII.Kortille pääsee vanhan kortin tunnuksilla ja valikko toimii,muutta sillä ei voi soittaa.
- tyttö
Jokke kirjoitti:
Hyvä tapa säilyttää numerot on vanha sim kortti.Mikäli puhelin häviää,tai rikkoontuu numerot voi poimia vanhalta kortilta puhelimen muistiin.Olen käyttänyt jonkin kerran TOIMII.Kortille pääsee vanhan kortin tunnuksilla ja valikko toimii,muutta sillä ei voi soittaa.
ainakun noin käy, niin pitää soittaa operaattorille ja sulkea liittymätilapäiosesti, jos on jotain pelkoa, että joku muu siihen pääsee käsiksi. jos se on jossain esim. meressä, niin ei tietenkään, sitten marssitaan vaan liittymän myyjälle, nuo kortit on semmosen sarjanumeron kautta yhteydessä liittyämään, eli liikkeessä myyjät vaihtaa siihen vaan uuden kortin ja mitätöi vanghan. jos käytät jotain isompaa operaattoria jolla kiinteät asiakaspalvelupisteet, niin vaan sitä liittymää myyvään liikkeeseen ja kauppias hoitaa ton ihan viidessä minuutissa. jos joku esm. saunalahti tf, jolla eiu kiinteitä pisteitä, vaan ainoastaan noita asiakkaanhankinta tiskejä, niin täytyy aspaan soittaa ja pyytää, että lähettävät postissa uuden kortin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675