saako sen 7 e puhetta het ilman ehtoja kun on lähettänyt kortin. Tunsin erään jolla oli liittymä lyhyen aikaa. Onko sitä edullista käyttää tämmösenä vastauspuhelimena ja saako kaikista puheiluista puheaikaa centavon verran.
Dna prepaid
reg
7671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
2 viikkoa sitten rekisteröin netissä, ei ole 7 euroa vielä tullut, MUTTA
lakkasi tekstiviestien lähettäminen, ei lähde puhelimista 3310,3330, 6610i,
esim. lähetän SALDO numeroon 126 666 , ei viesti lähde, tulee teksti, viestin lähetys epäonnistui sekä STOP-liikennemerkki.
Viestikeskuksen nro on tallennettu. Viestien vastaanottaminen onnistuu , samoin puhelut tulee ja lähtee.
Asia on DNA:lla, eivät ainakaan kiirettä pidä ongelman kanssa. Saavathan enemmän rahaa jos soittelen vaan, tekstarit on halvempia, minulle.
Mikä voisi olla vikana ?
Minullakin on dna prepaid. Tekstarit kulkee, ei mitään valittamista. Tänäänkin on lähtenyt joku 15kpl.
Siitä stop-hässäkästä tulee ekana mieleen että sulla olis saldo loppu. Sitten toiseksi tulee mieleen että viestikeskuksen numero on väärä.
Kai sun puhelimesi on dnan "huippu" verkon kuuluvuusalueella? (hieman sarkastinen olin sanoessani tuon "huippu")
danan Ilmainen asiakaspalvelu 044144044 palvelee jos on ongelmia. Ota sinne yhteyttä!
Alusta alkaen tökki saldo-numeroon pääsy, siellä oli teknisiä ongelmia, siitä tuli tekstari , sitten tuli muutaman päivän päästä saldotiedot= 9,74e.
Minkäs kautta se viestikeskuksen nro laitetaan , ASETUKSET ? tein kyllä sen DNA:n ohjeiden mukaan, mutta ne ohjeet eivät aina ole oikeita, olen todennut.
Puhelin on nyt nokian 3310, jos joku osais neuvoa tuon viestikeskuksen numeron laiton, yrittäisin vielä kerran.
mutten vieläkään saa tekstareita lähteen.....
044 144 044
mul on ollu kolmisenvko eikä vieläkää näy rekisteröimisaikaa?saiskos sitä ja kuinka pian?
sain noin puoli vuotta sitten 54ekua.hieman ihmeissäni enkä itsekää ollut 20ekulla enempää soitellu ja mielestäni niihin vaikuttaa molemmat soitot ja vastaan otot.löytyskö vastauksia???????????????