Mitä yleensä maksaa, jos haluaa saada selville onko allerginen koirille??
Koirallergia
11
457
Vastaukset
- halvalla.
Ei se paljon maksa, jos hommaat seropin ja ostat ruokakupin joltain tutulta, tai kirpparilta.
- Pleura
Todella törkeetä...."halvalla" saunan takana on tilaa..
juup...mutta alkuperäiselle kirjoittajallle...apteekista saa itse tehtäviä allergia testejä...ei ole varmaa paljon maksaa, mutta ei varmaan kauheesti, eikä kohoa lähellekkään ainakaan seropin hintaan (100 euroo)kennel liiton hyväksymään hintaan.
Oma lääkäri voi tehdä myös lähetteen allergia testeihin. Ne ovat vähän joka paikassa eri hintaisia, kannattaa soitella ja kysyä.
- sudenkorento75
yksityisellä joka on siis ihotesti maksaa varmaan nykyään siinä 70€ ja siihen vielä lääkärissä käynti (on todella veikkaus koska itse kävin noin 3,5v sitten ja maksoi silloin noin 350mk plus lääkäri).
Terkkarin kautta en tiedä edes tekevätkö, jos haluaa niinkuin vaan tietää onko vai eikö. TYKSIIN allergia testeihin. Selvisi poliklinikkamaksulla ja saa siedätyshoitoa sitä kautta. Hänellä heinä allergia, allergia kissalle ja linnulle, koiralle ei.
- kaija.
jos lapsella on koira allegia ja perheessä on kolme koiraa, pitäisikö luopua niistä?
Aika lääkäriin on vasta joulukuussa, testit on tehty jo. Pitäisikö alkaa etsiä uusia koteja? Kehottaako nykyisin lääkärit luopumaan jo olemassa olevista eläimistä?
- kun.
uusi kysyy jotakin, kukaan ei edes vaivaudu vastaamaan. Annas olla kun joku vakkareista kertoo kuulumisiaan...Minun neuvoni kysyjälle on, tarkkaile tilannetta.
- Mari
ei vastauksia saa,nytkin monta asiallista vastausta.Katso peiliin ja mieti vähän asiallisuutta.
- tuota
Mari kirjoitti:
ei vastauksia saa,nytkin monta asiallista vastausta.Katso peiliin ja mieti vähän asiallisuutta.
äitiä joka kysyy lapsestaan. Ainoastaan minä olen hänelle vastannut.
- Allerginen?
Kiitos vastauksista.Pitäisi varmaan kyllä mennäkkin lääkärille ja saamaan selville onko allergiaa.
Olen kyllä myös kuullut keskustelussa että joku oli allerginen koirille ja se parantui, kun ne osti koiran, ja se poika oli sen koiran kanssa joka päivä, onko se teidän mielestä mahdollista? - sudenkorento75
Allerginen? kirjoitti:
Kiitos vastauksista.Pitäisi varmaan kyllä mennäkkin lääkärille ja saamaan selville onko allergiaa.
Olen kyllä myös kuullut keskustelussa että joku oli allerginen koirille ja se parantui, kun ne osti koiran, ja se poika oli sen koiran kanssa joka päivä, onko se teidän mielestä mahdollista?ainakaan aikuisiässä, joskus olen kuullut että joku lapsi ei oireilisi aikuisena mutta kyllä yleensä se allergia on ja pysyy.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa575114Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2543562Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2833446Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot362883Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2982666Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun571950Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2911899En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1431829Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm321432- 1201185